Téma na diplomku schválená

Už je to tak, konečne, po prakticky roku vymýšľania, hľadania a zvažovania, sa mi dnes podarilo prísť s témou diplomovej práce, ktorá by ma bavila a zároveň by bola dostatočne komplexná.

Nebudem tu zabiehať do zbytočných technikálií, poviem len, že sa jedná o projekt, ktorý riešime v práci už nejaký čas. Zadanie má momentálne niečo cez 150 strán, ak si správne pamätám. Referenčná implementácia existuje, ale po troch rokoch vývoja štýlom “patchwork” je jej stav absolútne neudržateľný.

A keďže sa jedná o komerčný projekt európskeho významu, v tomto stave ho rozhodne nemôžme nechať ležať (a hniť). Bude teda na mne, aby som existujúcu verziu vzal, rozpitval (keďže je táto verzia nasadená v praxi, pôjde technicky o vivisekciu 😀 ), vybral z nej tých niekoľko kúskov, ktoré sa dajú zachrániť, a zvyšok komplet od podlahy prepísal.

Práce to bude neúrekom, ale mám na to prakticky rok. Zase TAK veľký projekt to nie je. Dúfam. Ale aspoň si pri tom prejdem celý tzv. “software-ový proces” od začiatku až po koniec – analýzu, návrh, architektúru, programovanie, testovanie, nasadenie aj údržbu.

A na jednu vec sa neskonale teším – konečne budeme mať v tej veci regresné testy. Už sa nikdy viac nestane, že opravíme jeden bug, aby sme touto opravou zaniesli dva ďalšie! Woohooo, prestaneme tápať v tmách!

Normálne sa už neviem dočkať. (Áno, je mi jasné, že toto nadšenie ma prejde prakticky okamžite, keď sa začne pracovať, ale na teraz si ho užívam 😀 ).

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s