Odkaz dračích jazdov 4 na obzore!

Čerstvá správa priamo od vydavateľa – práve dnes Random House zverejnil prvé oficiálne informácie týkajúce sa záverečnej časti cyklu Odkaz dračích jazdcov od Christophera Paoliniho.

Tak hneď na začiatok to hlavné: dátum vydania anglickej verzie knižky je naplánované na 8. 11. 2011! Je to síce ešte tak pol roka, ale aspoň máme k dispozícii presný dátum.

Taktiež bola zverejnená obálka a názov záverečnej časti celého cyklu – kniha ponesie názov Inheritance (dedičstvo, odkaz) a na obálke bude zelený drak (čím sa potvrdili špekulácie viacerých fanúšikov). Obálku si môžete pozrieť na tomto mieste.

Dielo podľa všetkého vyjde zároveň aj vo forme audio knihy – mám sa teda na čo tešiť 🙂 Odporúčaná maloobchodná cena anglickej verzie knihy bude 27,99$ (cca 19,80€).

Vydavateľov popis knihy (z oficiálnej stránky vydavateľa):

Not so very long ago, Eragon—Shadeslayer, Dragon Rider—was nothing more than a poor farm boy, and his dragon, Saphira, only a blue stone in the forest. Now the fate of an entire civilization rests on their shoulders.

Long months of training and battle have brought victories and hope, but they have also brought heartbreaking loss. And still, the real battle lies ahead: they must confront Galbatorix. When they do, they will have to be strong enough to defeat him. And if they cannot, no one can. There will be no second chances.

The Rider and his dragon have come further than anyone dared to hope. But can they topple the evil king and restore justice to Alagaësia? And if so, at what cost?

This is the much-anticipated, astonishing conclusion to the worldwide bestselling Inheritance cycle.

 

A pre tých, ktorým angličtina až tak nejde, môj približný preklad:

Nie je to tak dávno, čo bol Eragon – Tieňovrah a Dračí jazdec – len chudobným farmárom a jeho dračica Safira len modrým kameňom v lese. Teraz na ich bedrách spočíva osud celej civilizácie.

Dlhé mesiace trénigu a bojov priniesli víťazstvá a nádej, no tiež srdcervúce straty. A ten najdôležitejší zápas ich ešte len čaká: musia sa postaviť Galbatorixovi. Keď tá chvíľa nastane, musia byť dosť silní na to, aby ho porazili. Ak to nedokážu oni, nedokáže to nikto. Žiadne druhé šance nebudú.

Drak a jazdec spoločne zašli ďalej, než si ktokoľvek trúfal dúfať. No podarí sa im zosadiť zlého kráľa a obnoviť spravodlivosť v Alagäesii?

Toto je dlho očakávané veľkolepé zavŕšenie celosvetového bestselleru Odkaz dračích jazdcov.

Vyzerá to tak, že sa naozaj máme na čo tešiť. Snáď sa to dlhé čakanie oplatilo 🙂

Reklamy

2 thoughts on “Odkaz dračích jazdov 4 na obzore!

  1. Incika

    Joooo…joooo…prosím nech ten čas nejak rýchlo ubehne a nech to víde a nech to u nás niekto preloží, lebo tipujem, že k anglickej verzii sa len tak lahko nedostanem, mohla by byť na nete:D nenahnevala by som sa…
    Horšie je, že už nemám ani šajnu o čom boli ostatné tri, a tretiu časť nemám doma ani v najbližšej dobe mať nebudem kedže som ju požičala, ale kedže pol roka kým víde anglická, ďalší rok kým víde u nás..zas sa ešte dosť načakáme, tak skoro to nebude 😦 nevadí, aspoň je už dátum 😀 krok v pred, aj keď malý…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s