Siedmy Horcrux – Kapitola 19 – Slučka sa sťahuje – Časť 3

Dnes tu pre vás mám tretiu časť devätnástej kapitoly prekladu The Seventh Horcrux od Melindy. Ostatné časti sú k dispozícii v archíve prekladu.

Hermiona sa odvrátila od ohniska, cez ktoré volala do hlavného stanu Rádu, a zistila, že Shannon, predavačka Vydarených výmyslov Weasleyovcov, jej stojí rovno za chrbtom. Dievča bolo o niekoľko rokov staršie ako ona, no práve teraz vyzeralo omnoho mladšie. Z pekných modrých očí jej tiekli slzy a nevedela čo s rukami.

Hermiona si podvedome napravila parochňu, natočila si jeden prameň okolo prsta a neprítomne si uvedomila, že sú naozaj rozdielne od jej skutočných vlasov. Teraz, keď už nemala presne zadanú úlohu, uvedomila si, ako jej búši srdcw.

„Všetko bude v poriadky, Shannon,“ povedala Hermiona a dúfala, že sa nemýli. „Pomoc je na ceste.“

Shannon potiahla nosom. „Kde sú Fred a Goerge?“ opýtala sa roztrasene.

Hermiona zaletela pohľadom k dverám a zhlboka sa nadýchla, aby zmiernila svoju vlastnú nastupujúcu paniku. „šli sa pozrieť, či by nemohli nejako pomôcť.“

„Prečo?“ zaúpela Snannon. „Tam dolu sú jeho nasledovníci. Zabijú ich.“

„Dokážu sa o seba postarať. Nie je to pre nich prvý krát,“ pevne odvetila Hermiona. Niečo na Shannoninom strachu ju upokojovalo. Zvládne to. Musí upokojiť Shannon a to jej pomôže zvládnuť scoj vlastný strach.

„Ale čo ak je tam aj Ten-Koho-Netreba-Menovať?“ opýtala sa Shannon s očami rozšírenými strachom.

Hermiona si zahryzla do pery a modlila sa, aby sa to nestalo. Neboli pripravení. Potrebovali viac času. Ešte stále potrebovali nájsť jeden horcrux a Hermiona ešte nedokončila svoj plán na záchranu Harryho.

Už bola blízko, no stále to nebolo celkom ono. Najťažšie bude presvedčiť Harryho, aby súhlasil, no asi bude lepšie, keď jeho presviedčanie nechá na Ginny. Aj keď sa jej to nepáčilo, musela si priznať, že Harry skôr počúvne Ginny, ako ju. Nekonečne ju to rozčuľovalo, no bolo to tak. No ak bol Voldermort medzi útočiacimi smrťožrútmi, všetky jej plány budú na nič. Ešte neboli pripravení.

Hermionine myšlienky sa stočili k Ronovi. Celé ráno sa hádali a kým odišiel s ostatnými, nikam to neviedlo. Hnevala sa na spôsob, akým sa ráno choval k Harrymu. Niekedy dokázal byť riadnym blbcom. Ale myslel to dobre. Len sa snažil chrániť svoju sestru. Akurát jeho neznesiteľne mužský mozog nedokázal pochopiť, že Ginny jeho ochranu nechcela a nepotrebovala.

Hermiona si všimla, že Ronovo chovanie Harryho ranilo, aj keď to Ron prehliadol. Ginny to videla tiež. Ron v to ráno nevedomky pošliapal Harryho city, no ak by k tomu prišlo, Ron by za Harryho položil život. Hermiona to vedela a desilo ju to. Musela vymyslieť spôsob, akým by z toho oboch chlapcov dostala živých a zdravých, nech už ju to bude stáť čokoľvek.

Obchodom otriasol ďalší výbuch. Z políc popadali najrôznejšie predmety a rozbili sa. Hermiona sa zachytila kozuba, aby sa udržala na nohách.

Shannon vykríkla a rozbehla sa k dverám, no Hermiona ju chytila za ruku a zastavila ju. „Vnútri je to bezpečnejšie,“ zasipela.

Zvuk otvárajúcich sa vchodových dverí spôsobil, že obe stuhli. Len na seba otražito pozerali.

„Ale, ale. Pozrime sa na všetky tie hračičky,“ ozval sa z prednej časti obchodu zlovestný monónny hlas. „Je niekto doma? Ukážte sa, ukážte sa, nech ste kdekoľvek.“

Hermiona pritisla Shannon ruku na ústa skôr, ako stačila vykríknuť. Obchod už nebol bezpečnejší ako ulica.

* * *

Ron stál so svojimi bratmi a sledoval, ako Harry a Ginny lezú po požiarnom schodisku na strechu. Videl, že na nich Divooký Moody niečo kričí, no jeho slová zanikli v hluku bitky. Po príchode Rádu odviedol Bill Rona a dvojičky cez budovu oproti tej, na ktorú liezol Harry, a potom znovu na ulicu.

„Čo robia Harry a Ginny?“ opýtal sa George, ktryjúc Billa, ktorý sa približoval ku skupinke smrťožrútov.

„Netuším,“ pokrčil Ron plecami. Naozaj ho to príliš netrápilo. Vedel, že Harry by chránil Ginny svojím životom a dokázal sa dostať takmer z každej situácie. V minulosti to opakovane dokázal. Ron sa zrazu cítil previnilo za spôsob, akým sa k Harrymu ráno správal. Harry by položil život za ktoréhokoľvek z Weasleyovcov – dokonca aj za Percyho. Mal si to uvedomiť skôr.

Aurori zrazu začali robiť to, na čo sem prišli a zaútočili na smrťožrútov.

„To trvalo,“ zhodnotil Fred a znechutene krútil hlavou. „Aurori sa prestali vykecávať a začali sa biť.“ Skrčil sa, keď mu nebezpečne blízko ucha preletel lúč červeného svetla.

„Do pekla!“ vykríkol Ron, keď sa zem pod ich nohami otriasla. Zdvihol pohľad a sledoval, ako sa na nebi nad nimi formuje obrovská lebka, ktorej z úst pomaly vylieza ohavný zelený had.

„To kúzlo prišlo zo strechy,“ povedal George znepokojene.

Ron odhodlane peglgol. „Harry sa o seba vie postarať. A dá pozor aj na Ginny.“

Pohli sa vpred, až kým nedorazili ku skupinke krčiacich sa aurorov.

„Nazdar, Ron,“ ozval sa povedomý hlas.

„Tonksová!“ prekvapene vyhŕkol Ron.

„Riadny bordel, čo?“ pohodila Tonksová hlavou. „Umbridgeová je sprostá krava. Kým Kingsley presvedčil Melansona, aby si jej rozkazy strčil za klobúk, stratili sme takmer dvadsať aurorov.“

„Dobili banku?“ opýtal sa Ron.

„Ťažko. Nikdy sa dnu nedostanú. Raráškovia majú svoje vlastné ochrany. Toto je len druh zastrašovania. Keď sa o tom ľudia dozvedia, spanikária. Je to Voldemortov spôsob, ako všetkým ukázať, kto je tu šéf,“ krútila Tonksová hlavou.

Ron namieril prútik a opakovane pálil na smrťožrútov, ktorí sa teraz sťahovali a hľadali si kryt.

„Nikoľko ich prekĺzlo okolo nás, takže obchody ďalej v ulici ešte môžu byť v ohrození,“ povedala Tonksová. „Ale to budeme musieť nechať na neskôr. Teraz sa musíme dostať na vrchol schodiska do Gringottbanky. Tam sa držia vedúci smrťožrúti.“

„A ako to máme urobiť?“ neveriacky sa opýtal Fred. „Nie je sa za čím kryť.“

„Preto sa združujú tam,“ odsekol Ron. „Je to dobrá stratégia.“

Ron sledoval, ako sa Bill snaží dostať sa bližšie. Zjazvenú tvár mal pokrytú sadzami a špinou. Zrazu nebo osvetlilo niečo jasné a obrovské, čo sa hýbalo smerom ku Gringottbanke.

„Čo to bolo?“ opýtal sa George, no nebol čas sa nad tým zamýšľať, pretože smrťožrúti začali útočiť s obnovenou intenzitou. Boj bol neľútostný a Ron sa snažil sústrediť na bitku a nie na to, čo sa asi teraz deje s Hermionou.

Ron kútikom oka videl, ako z vedľajšej budovy vyšiel veľký zamaskovaný smrťožrút. Zaujato sledoval, ako muž niečo vyštekol na svojich komplicov a tí sa začali sťahovať od budovy, zatiaľ čo ten nový namieril prútik priamo na jej dvere.

„Čo to –“ začal Bill, no nikdy vetu nedokončil.

„Morsmordre!“ vykríkol muž.

„Do šľaka, vypálil to dovnútra,“ skríkol Fred.

„Fleur!“ vyprskol Bill a vyrazil ku svojej žene, ktorá stála rovno oproti budove.

Fleur sa otočila, na tvári sústredený výraz. Oči sa jej od prekvapenia rozšírili, keď videla, ako k nej jej manžel beží. A svet sa začal triasť.

* * *

Medzitým na streche Harry strnulo stál a pred smrťožrútom, ktorý naňho mieril prútikom.

„Pozrime sa, čo to tu máme,“ povedal smrťožrút. Harry jeho hlas nepoznal. „Toto malé prekvapenie môjho pána veľmi poteší.“

Kým Harry stihol zareagovať, Ginny vyskočila spoza neho a vytasila prútik. „Nehýb sa!“ zakričala.

Zasiahla smrťožrúta priamo do hrude a ten sa zvalil na zem. Harry jej nemal kedy zagratulovať, pretože zo schodiska na strechu vybehli ďalší dvaja srťožrúti.

Harry s Ginny na nich vypálili niekoľko zaklínadiel, no smrťožrúti sa mohli kryť za dverami schodiska, zatiaľ čo oni dvaja boli na otvorenom priestranstve. Harry vzal Ginny za ruku a ťahal ju smerom k okraju strechy.

„Poď,“ zakričal.

Šprintoval k okraju s Ginny v pätách a po celý čas sa vyhýbal zaklínadlám.

„Č o to robíš?“ zadychčane sa pýtala Ginny.

„Nerozýšľaj, jednoducho skoč,“ zakričal.

Keď sa približoval k okraju budovy, zhlboka sa nadýchol a preskočil na strechu vedľajšej budovy. Kým bol vo vzduchu, pocítil to zvláštne vzrušenie, ktoré v ňom vždy vyvolalo lietanie. Sťažka dopadol, no hneď sa vystrel a pripravil sa zachytiť Ginny.

Tá stála primrazená na opačnej strane a za ňou bežali smrťožrúti.

Harry cítil, že sa ho zmocňuje panika. Zamieril prútikom a vykríkol „Stupefy!“

Smrťožrúti však boli priďaleko a minul. „Ginny, musíš skočiť,“ povedal a napriahol k nej ruku. „Sľubujem, že ťa zachytím.“

„Harry,“ zakričala roztrasene späť. „Ty más dlhšie nohy.“

„Dokážeš to, Ginny. Skoč, teraz!“ naliehal.

Ginny odhodlane prikývla. Odstúpila niekoľko krokov, rozbehla sa a skočila. Zvládla by to, keby tesne pred skokom nezaváhala. Ten kratučký moment nerozhodnosti spôsobil, že veľmi tesne minula svoj cieľ.

Harry sa natiahol a zachytil ju okolo pása tesne pred tým, než sa zošmykla dolu. Väčšinu nárazu odnieslo jeho rameno. Ozval sa nepríjemný pukavý zvuk a zaliala ho vlna neznesiteľnej bolesti. Bolo mu nevoľno a musel silno stisnúč zuby, aby nevykríkol.

Ginny skríkla, keď sa jej pravá ruka vyšmukla z jeho zovretia. Naklonil sa ešte viac dopredu, pevne ju držal ľavou rukou a pokúšal sa ju vytiahnuť do bezpečia. Momentálne boli mimo dohľad smrťožrútov, no tým nebude trvať dlho, kým dobehnú na okraj strechy.

Keď ju vytiahol, Ginny ho objala okolo krku a pevne sa ho držala. Cítil, ako sa mu jej nechty zrarývajú do kože a vedel, že ho len tak ľahko nepustí. Silno sa triasla a cez slzy sťažka dýchala. Odtiahol ju od okraja za nízku stenu, ktorá ich chránila pred kúzlami smrťožrútov.

Oprel sa o stenu, od bolesti zalapal po dychu, no stále pevne zvieral Ginny. „Ginny,“ povedal potichu. „Si v poriadku. Obaja sme v poriadku.“

Ginny sa zhlboka nadýchla a snažila sa upokojiť. Oči sa jej rozšírili, akoby si práve uvedomila, že Harryho niečo bolí. Utrela si oči a vykukla spoza steny.

„Petrificus totalus,“ zakričala.

Harry sledoval, ako sa zasiahnutý smrťožrút zvalil na strechu, na ktorej teraz stáli.

„Ešte krok a stane sa ti to isté, akurát že ty budeš pri tom vo vzduchu,“ zavrčala Ginny na smrťožrúta, ktorý sa práve chystal skočiť.

Mužove odhodlanie zakolísalo. Na moment zaváhal a potom začal cúvať.

„Múdre rozhodnutie,“ zamumlala Ginny a obrátila sa späť ka Harrymu. „Si v poriadku?“

Harry si z pery utrel pramienok krvi. Zahryzol si do nej, keď si zranil rameno. „Hej,“ povedal cez stisnuté zuby. „Musíme pomôcť ostatným.“

Ginny prikývla a pomohla mu postaviť sa. Rýchlo prešli k opačnému okraju budovy, odkiaľ mali dobrý výhľad na Gringottbanku. Jej schody boli posiate padlými smrťožrútmi, zatiaľ čo na ulici ležalo mnoho aurorov. Nikoľko budov nekontrolvateľne horelo a vzdych sa plnil hustým dymom.

Harry videl dvoch smrťožrútov na vrchole schodov do Gringottbanky, ako ostatnym vydávajú rozkazy. Dvere do banky sa museli pri útoku zapečatiť, pretože sa ich nikto nepokúšal otvoriť.

Harry musel držať prútik v ľavej ruke, pretože tá pravá mu len bezvládne visela pri tele. Sústrediac sa na tých dvoch smrťožrútov, namieril prútik a vykríkol „Expecto Patronum.“

Z prútika vyskočil Paroháč a elegantne dopadol na schody do Gringottbanky. Sklonil hlavu a vrhol sa na smrťožrútov. Tí mu odskočili z cesty a opustili tak svoj kryt, čím umožnili Harrymu bez problémov zamieriť. Keďže držal prútik v ľavej ruke, mal isté pochybnosti o presnosti svojich kúziel, no zamieril a sústredil sa aj tak.

„Nehýb sa! Nehýb sa!“

Obaja smrťožrúti stuhli, zatriasli sa a zrútili sa na schody. Ginny zatiaľ mierila na maskovaných útočníkov stojacich na ulici.

Akoby si uvedomili, že ich pomaly ubúda, smrťožrúti sa začali odmiestňovať. Na ulici zanechali len členov Rádu a dezorganizovaných aurorov.

Kým Harry stihol niečo povedať, budova, na ktorej s Ginny stáli, sa silno zatriasla. Otras ich oboch zrazil na kolená a Harry od bolesti vykríkol. S rozšírenými očami sledovali, ako sa vedľajšia budova – tá, z ktorej skočili – zrútila v dyme a prachu. Harry zavrel oči, hodil sa na Ginny a pokúsil sa ju telom ochrániť pred troskami letiacimi vzduchom.

Ak sa vám preklad páči, môžete ho podporiť použitím nasledujúceho tlačidla:

PayPal Donation

Reklamy

3 thoughts on “Siedmy Horcrux – Kapitola 19 – Slučka sa sťahuje – Časť 3

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s