Siedmy horcrux – Kapitola 16 – Chaos – Časť 1

Prvá časť šesťnástej kapitoly prekladu The Seventh Horcrux od Melindy. Predchádzajúce časti si môžete prečítať v archíve prekladu.

 

Táto časť je dosť krátka, ale nebojte sa – ďalšie dve časti sú dlhšie 🙂

 

Harry a Ginny stáli opretí chrbtami o seba a mávali prútikmi na Inferiov približujúcich sa zo všetkých strán. Vody jazera okola nich bublala a čerila sa, keď sa z nej vynárali nespočetné bledé hlavy. Hľadeli na nich mŕtve, prázdne oči a nad hladinu sa vynáralo stále viac Inferiov. Harry cítil, ako sa Ginny trasú kolená a prial si, aby jej mohol poskytnúť nejakú útechu.

Ginny vykríkla, keď ju jeden z inferiov chytil svojimi pazúrovitými rukami za zápästie a začal ju ťahať k vode.

„Invendio!“ skŕikol Harry a z prútika mu vyšľahol prúd ohňa. Inferius Ginny okamžite pustil a odťahoval sa od ohňa. Ginny si ruku pritiahla k telu a niekoľko krokov ustúpila.

Harry mávol rukou a vytvoril okolo nich ohnivý kruh. Inferiovia sa okamžite pohli smerom k vode a zakrývali si tváre pred žiarou plameňov.

„Boja sa svetla,“ zakričal Harry cez hukot plameňov.

Prikývla a opatrne obozretne sledovala inferiov. „Harry, nemôžeme tu zostať. Ako sa ich zbavíme?“ opýtala sa.

Mala pravdu. Harryho plamenný kruh už začal poblikávať a hasnúť. Niekoľko odvážnejších inferiov sa obrátilo a pohli sa smerom k nim. Harry sa začal približovať k Ginny, no pošmykol sa, keď ho za členok chytila ľadová ruka a začala ho ťahať k okraju skaly. Tvrdo dopadol na bok a pustil rpi tom horcrux. Odkotúľal sa a pristál neďaleko podstavca kalichu. Oslobodil si nohu a vyškriabal sa späť na nohy.

„Harry!“ zvolala Ginny a chytila ho za rameno. „Incendio!“ skríkla, keď sa priblížil ďalší inferius.

Z opačnej strany jazera počul krik a vedel, že inferiovia museli zaútočiť aj tam. Podľa kriku bolo jasné, že si svoje obete nevyberali.

Harry natiahol ruku a chytil medajlón práve v okamihu, keď tak urobila aj jedna kostnatá bledá ruka. Z medajlónu zacítil silný chlad, ktorý mu prebehol po ruke a dočasne ju znecitlivil. Od prekvapenia medajlón pustil a sledoval, ako inferi urobil to isté. Inferiova ruka mu teraz nevládne visela pri boku, akoby už nebol súčasťou jeho tela. Bez ďalšieho pohľadu sa inferi otočil a odplazil sa do vody ako zranené zviera.

„Harry, vstaň,“ zajačala Ginny s očami doširoka otvorenými. Otočil sa a videl, že prútikom máva ako nejakou muklovskou automatickou zbraňou. Z prútika vystreľovali prúdy ohňa a mierila na všetko, čo sa v jej blízkosti čo i len pohlo. Keby situácia nebola taká vážna, na jej imitácii Ramba by sa zasmial. Dobre vedel, že nemala ani potuchy o tom, kto je Rambo.

„Ginny, presuň sa k člnu,“ zakričal Harry a vytvoril ohnivú stenu na opačnej strane kalicha. Bude ich môcť napadnúť len polovica inferiov.

„A čo s medajlónom?“ opýtala sa Ginny.

„Ver mi, musíme sa dostať do člna,“ odvetil Harry a smeroval ju k člnu. Pri tom odkopol ďalšiu ruku.

„Ale čln je z dreva. Nebudeme môcť použiť oheň, aby sme si ich udržali od tela,“ pozrela naňho Ginny, akoby sa zbláznil.

Harry, ktorý sa snažil zo všetkých síl udržať sa z dosahu inferiov, zaškrípal zubami. „Môžeme sa o tom hádať neskôr prosím? Len nastúp.“

„Fajn!“ odsekla Ginny a znelo to veľmi naštvane. „Reducto,“ povedala, čím poslala jedného obzvlášť odvážneho inferia oblúkom späť do jazera.

Keď nastúpila do člna, Harry zrušil ohnivú stenu a vyrazil smerom k nej. Cestou preskočil niekoľko inferiov a rýchlo nastúpil tiež.

„Čo teraz?“ opýtala sa Ginny a skrčila sa, keď sa po nej natiahla ďalšia ruka. „Petrificul totalus.“

Keď boli v člne, nielen že nemohli používať oheň, ale museli sa tiež vyvarovať všetkým sečným a prierazným kúzlam. Keď sa inferiovia vracali do vodu, čln sa začal hojdať.

Harru počul, ako ruky škriabu po dne člna a celý čln sa naklonil, keď sa niekoľko Inferiov pokúsilo nalodiť cez bok.

„Harry!“ skríkla Ginny v panike. Chytila sa opačného boku a snažila sa čln stabilizovať.

Harry vybral medajlón z vrecka, chytil ho za retiazku. Má len jeden pokus, ak netrafí, medajlón skončí na dne jazera. Pochyboval, že by ho našiel skôr, ako by ho všetci tí inferiovia utopili.

Jeden z inferiov s člnom silno trhol, Ginny stratila rovnováhu, narazila do Harryho a takmer ho zrazila do vody. Harry sa pokúsil znovu získať rovnováhu a uvoľniť sa z pod Ginny, no bolo to beznádejné. Bolo ich príliš veľa a čln to nemohol vydržať. Naklonil sa na stranu a začal sa prevracať.

Obaja sa pokúsili prevaliť sa na opačnú stranu a nakloniť ho späť, no nemali šancu. Inferiovia ťahali dovtedy, kým sa čln neprevrátil a Harry s Ginny sa neocitli v tmavej vode.

Harry silno kopal, aby sa dostal nad hladinu. Medajlón zvieral v ruke tak silno, až na dlani nechal svoj odtlačok. Voda bola slizká a akoby živá. Radšej ani nepremýšľal o tom, čo by sa v nej ešte mohlo ukrývať. Zalapal po dychu a natihol sa po prevrátenom člne.

Za členok ho chytila ruka a začala ho ťahať dolu. Kopal, aby sa jej zbavil a videl, že neďaleko od neho zápasí aj Ginny.

„Ginny!“ skŕikol, keď zmizla pod hladinou. Natiahol sa, chytil ju za ruku a potiahol zo všetkých síl. Keď sa znovu vynorila, oslobodil ju od inferia a postrčil ju k člnu.

„Drž sa,“ povedal a pomohol jej zachytiť sa prevráteného dna člna. Inferiovia sa ho stále pokúšali stiahnuť dolu, no on bojoval ďalej. Nakoniec, keď bol už jeden inferi v Harryho dosahu, navliekol netvorovi retiazku s madajlónom na krk.

Inferius zvrátil hlavu dozadu a v tichom výkriku sa triasol od bolesti. Amulet zažiaril hrozivým červeným svetlom, ktoré pripomínalo Voldemortove oči. Keď sa Inferius ponáral pod hladinu, Harry namieril prútikom na medajlón.

„Apertum,“ zvolal. Medajlón sa roztvoril. Vzduch zrazu naplnil nadpozemský výkrik a vnútro medajlónu explodovalo vo víre svetiel a farieb.Harry cítil, ako sa k nemu valí vlna tepla a hodil sa na Ginny. Cítil, ako mu spaľujúca horúčava popálila chrbát.

Chvíľu sa ani jeden z nich nehýbal. Držali sa dna člna, sťažka dýchali a čakali na ďalší úder osudu.

„Si v poriadku?“ opýtala sa Ginny hlasom tlmeným od Harryho váhy.

Chrbát mal akoby spálený od slnka, no inak bol v poriadku. Odvalil sa z Ginny a opatrne zdvihol hlavu. Zrak mu padol na príšernú scénu – telá boli všade. Ležali na kamennom ostrovčeku a vznášali sa na hladine vody. Ale boli práve to – len telá, bez známok života.

„Čo sa stalo?“ zhrozene zašepkala Ginny. Presunula sa k Harrymu a hlavu zaborila do jeho pleca, aby sa nemusela pozerať na tú nepeknú scénu.

„Neviem,“ ohromene zašepkal Harry. „Myslím si, že kus Voldemortovej duše sa nezniesol s chladom smrti inferiov. Všimol som si to, keď sa jeden z nich dotkol medajlónu. Voldemort sa smrti neprirodzene bojí.“

„A čo urobíme teraz? Musíme sa dostať na späť na breh, no neviem, či sa nám poradí prevrátiť čln späť – a do tej vody sa už nevrátim,“ povedala Ginny a hlas jej preskočil.

Harryho striaslo. Jeho šaty mu zrazu pripadali veľmi ťažké a studené.

Čln sa zrazu strhol a začal sa hýbať smerom k brehu. Harry a Ginny sa držali jeho dna a vody sa snažili dotýkať sa čo najmenej. Pri pohybe narazili do niekoľkých tiel a čln sa preto rozhojdal. Ginny si tvár zaborila do Harryho hrude a on si ju privinul. Pohľad mal upretý nad vodu. Tma a ticho na mieste, kde zanechali Ron a Hermionu, zovreli Harryho hruď strachom. Modlil sa, aby jeho priatelia dokázala odraziť smrťožrútov a vyhnúť sa inferiom.

Čln sa plavil rýchlo, no Harrymu sa cesta zdala mučvo dlhá. Jeho jedinou myšlienkou bolo dostať sa na breh a pomôcť svojím priateľom. Namáhal si oči, aby videl, čo sa deje, no bolo to márne. Temnota bola dokonalá.

Reklamy

4 thoughts on “Siedmy horcrux – Kapitola 16 – Chaos – Časť 1

  1. Ivana

    ahoj máš prosím ťa knihu škola noci 1,2? alebo nevieš kde by som to mohla stiahnuť , ďakujem veľmi pekne 🙂

    1. Mar3ek Post author

      Bohužiaľ, Školu noci nemám a ani neviem, kde by sa dala zohnať – je to relatívne novo vydané, digitalizácia zatiaľ pravdepodobne neprebehla. Možno časom (pár mesiacov) 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s