WordPress Publisher 1.3

WordPress Publisher som vydal pred približne štyrmi mesiacmi a za ten čas urazil relatívne dlhú cestu. Boli odstránené mnohé malé (aj väčšie) nedostatky a objavilo sa niekoľko nových funkcií. Teraz je čas, aby sa program posunul o ďalší krok vpred.

 

Verzia 1.3 (plánovaná približne na marec) v skutočnosti nebude obsahovať nijaké veľké funkčné vylepšenia – všetko čo obsahovala verzia 1.2 zostane zachované, odstránia sa chyby, ktoré sa našli vo verzii 1.2 a zatiaľ neboli opravené. A predsa pôjde o celkom nový program.

 

Celý zmysel verzie 1.3 tak spočíva kdesi “pod kapotou”, konkrétne v technológii. Zatiaľ čo verzia 1.2 (a všetky predchádzajúce) využívali .Net Framework 2.0, technológiu Windows Forms a v jazyk C# 2.0, verzia 1.3 je celá postavená na Windows Presentation Foundation (WPF), .Net Frameworku 3.5 a jazyku C# verzie 3.0.

 

Využitie WPF prináša niekoľko výhod, z ktorých asi najviditeľnejšia je výzor. Aj keď rozloženie ovládacích prvkov zostalo oproti verzii 1.2 zachované, celé užívateľské rozhranie vyzerá plynulejšie a prehľadnejšie. Druhá výhoda spočíva vo vyššej prepracovanosti ovládacích prvkov, ktoré zjednodušujú doteraz zložité operácie.

 

A posledná výhoda je čisto výhoda pre mňa. WPF je postavené na jazyku XAML (eXtensible Application Markup Language) a ten je súčasťou skúšky z predmetu Programovanie pre Windows. Prácou na WPP 1.3 si tak zopakujem aj učivo na skúšku. 🙂

 

Práce na WPP 1.3 sú približne v jednej tretine. Program by sa mohol dočkať vydania niekedy začiatkom marca.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s