Siedmy horcrux – Kapitola 9 – Hádaj, kto príde na večeru? – Časť 2

Druhá časť deviatej kapitoly The Seventh Horcrux. Ostatné časti môžte nájsť v archíve prekladu.

 

(Táto časť je o niečo kratšia ako obvykle, ale nepodarilo sa mi nájsť vhodnejšie miesto na rozdelenie kapitoly. Nasledujúca časť bude o to dlhšia 🙂 )

Museli použiť vchod pre návštevníkov, čo spôsobilo, že Harrymu nepríjemne zovrelo žalúdok. Kým boli v telefónnej búdke, pán Weasley mu položil ruku na plece a upokojujúco stisol. Harry bol za jeho podporu vďačný, no ešte viac si cenil jeho mlčanie. Nedokázal sa prinútiť rozprávať o tom, čo sa tam stalo, keď tu bol naposledy. Tie spomienky boli príliš čerstvé.

Keď sa búdka otvorila, vystúpili v átriu. Harry mal len moment na to, aby si všimol, že fontána v strede miestnosti bola nahradená. Potom sa k nim rozbehol zhluk reportérov.

„Tam je,“ skríkol jeden z nich. „Pán Potter, pozrite sa prosím sem.“

Zo všetkých smerov blýskali žiarovky a vypytovali sa toľko otázok, že ani jednu nepočul.

Na chvíľu zostal prekvapene stáť a nechápavo pozeral na reportérov. Potom ho pán Weasley chytil za rameno a posúval ho k skleneným dverám. Ron kráčal na druhej strane a snažil sa ho kryť

Dvere sa zrazu otvorili a Percy Weasley im naznačil, aby šli dnu. Prebehli cez dvere a Percy dvere zabuchol a zapečatil ich kúzlom. Harry cez sklo videl reportérov, ako búšia na dvere, vykrikujú otázky a zúrivo fotia.

„To ušlo,“ povedal Percy a viedol ich ďalej chodbou a mimo dohľad.

„Čo to do šľaka malo znamenať?“ opýtal sa pán Weasley a naprával si habit.

„To,“ odvetil Percy zachmúrene, „bol ministrov nápad. Informoval tlač, že sem dnes ráno prídeš, Harry.“

„A povedal, že som tu len kvôli premiestňovaciemu testu?“ zaujímalo Harryho.

„Nie. A aj keď nepovedal, že sa s ním máš stretnúť, dôvod tvojho príchodu nechal dosť nejasný,“ odpovedal Percy a vyhýbal sa Harryho pohľadu.

„Niečo mi tajíš,“ povedal Harry inštinktívne.

„Mal som ťa dostať preč od reportérov a cez bezpečnostnú kontrolu skôr, ako stihneš odpovedať na nejaké otázky.,“ pripustil Percy a na lícach sa mu zjavili dva bledé fliačiky.

„Robil si to len preto, aby si si udržal prácu,“ mávol rukou Harry. „Okrem toho, aj tak som sa s tými reportérmi rozprávať nechcel.“

Percyho to na moment zaskočilo a za svojimi okuliarmi s rohovinovým rámom zažmurkal. Nakoniec sťažka preglgol a povedal: „Vďaka, Harry.“

Harry znovu mávol rukou. „To je minulosť. Teraz mám iné starosti.“

„Áno, ale až teraz vidím, akej chyby som sa dopustil,“ povedal Percy a ošil sa. Harry postrehol, že ospravedlňovanie bolo pre Percyho ťažké.

„Percy, to najlepšie, čo teraz môžeš spraviť, je urovnať si to s tvojou rodinou. Časy sú nebezpečné a iste nechceš nič nechať nedokončené či nedopovedané. Ber to ako radu niekoho, kto vie o čom hovorí,“ odvetil Harry vážne.

Percy smutne prikývol a jeho pohľad na moment skĺzol k Ronovi, ktorý sa mračil s rukami prekríženými.

„Tvoja mama bude rada, keď sa dozvie, že sme spolu hovorili,“ ozval sa pán Weasley trochu priduseným hlasom.

„Čoskoro ju prídem pozrieť. A vy by ste sa mali ponáhľať do testovacie strediska, čakajú na vás,“ odpovedal Percy, otočil sa na päte a náhlivo odišiel chodbou.

„Nemôžem uveriť, že si ho nechal odísť tak ľahko,“ povedal Ron krútiac hlavou.

„Je to tvoj brat, Ron,“ odvetil mu Harry.

„O Ďalší dôvod viac pre to, aby sa nesprával ako debil,“ odsekol Ron zamračene. „Bude to chcieť viac ako toto, ak mu mám odpustiť.“

Harry pozrel na pána Weasleyho, v očakávaní, že Rona pokarhá, no neurobil to. Očividne súhlasil s tým, že si to Percy so svojimi súrodencami musí urovnať sám.

„Mali by sme ísť hore,“ povedal pán Weasley veselo s veselým úsmevom, pri ktorom vyzeral mlado ako už dlho nie, privolal výťah.

Keď prišli do testovacieho strediska, našli ho prázdne, až na mladú čarodejnicu na recepcii. Príjemne sa na nich usmiala a vyzvala ich, aby sa posadili. Sedeli v pohodlných kreslách, zatiaľ čo čarodejnica vrhala ponad stôl koketné pohľady. Harry sa zahniezdil, Ron sa v kresle vystrel. Po chvíli začala čarodejnica špúliť pery, čím dramaticky vystrčila silno narúžovanú hornú peru. Očividne chcela upútať Harryho pozornosť, no on jej pokusy ignoroval.

Ron sa zamračil, keď zistil, že čarodejnica mu nevenuje pozornosť a začal sa ošívať. Poposedával si v kresle a nervózne klepkal nohou.

„Neboj sa toho,“ zasyčal nakoniec Harry. „Bude to dobré. Už si to dokázal aj predtým.“

„Neznášam testy,“ zasyčal mu Ron späť.

Pán Weasley sedel v kresle schovaný za časopisom a predstieral, že im nevenuje pozornosť, no Harry videl, ako sa triasol od potláčaného smiechu. Harryho našťastie zavolali ako prvého a nasledoval prísne vyzerajúcu čarodejnicu chodbou, preč od recepčnej a Ronovej nervozity.

Vrátil sa o dvadsať minút so širokým úsmevom a licenciou na premiestňovanie v ruke.

„Výborne,“ ocenil to pán Weasley a potľapkal ho po chrbte. „Naozaj skvele. Posaď sa, kým sa vráti Ron.“

Harry mal silný dojem, že pán Weasley sa s ním chce porozprávať o niečom konkrétnom a od nervozity mu skrútilo žalúdok.

„Myslím si, že teraz, keď si plnoletý, sa niektoré veci zmenia,“ začal pán Weasley až príliš ľahostajne a hral sa s uvoľnenou nitkou na svojom habite.

„Áno, pane,“ odvetil Harry a bojoval s nutkaním rozopnúť si golier. Zrazu mu bolo teplo a v hrdle mu vyschlo.

„Viem o tom, že ste s Albusom na niečom pracovali a môžem len predpokladať, že sa to chystáš dokončiť, čo si začal,“ pokračoval pán Weasley.

Harry sa prinútil potlačiť triašku a túžbu všetko vyzradiť. Bolo oveľa ťažšie nepovedať pravdu pánu Weasleymu ako Remusovi alebo Moodymu. „Áno, pane. Je mi ľúto, ale naozaj nemôžem –“

„Nechcem, aby si povedal niečo, čo mi nechceš povedať, Harry. Ale chcem, aby si vedel, že ak budeš potrebovať pomoc, môžeš kedykoľvek prísť za mnou alebo za kýmkoľvek iným z Rádu,“ povedal pán Weasley vážne. „Môžeš ku mne prísť kedykoľvek, Harry.“

„Ďakujem vám,“ povedal prekvapený Harry. Vedel, že pani Weasleyovej by sa nepáčilo, keby sa zapojil do Rádu, no nikdy neuvažoval o tom, že pán Weasley môže veci vidieť inak. Objektívnejšie.

„Nesľubujem, že celý Rád s tým bude súhlasiť,“ pokračoval pán Weasley a trochu sa posunul. „V skutočnosti mám dojem, že niekoľko ľudí sa na teba riadne naštve. No ja som ťa po celé tie roky sledoval a viem, že si viac ako schopný čarodejník. Ste dospelí a ja za vás už viac rozhodovať nemôžem.“

„A pani Weasleyová?“ opýtal sa Harry a bál sa odpovede. Jej nesúhlasu sa bál skoro tak, ako Dumbledorovho.

„Molly bude nahnevaná, ale to asi vieš. Ty a Ron budete navždy jej malými chlapcami. Nechce sa vás vzdať. Ale je to silná čarodejnica, bude v poriadku. Ľúbi ťa, Harry. Odpustí ti,“ odpovedal pán Weasley a jeho výraz zmäkol.

Harry si všimol, že pán Weasley podozrieval Rona, že pôjde s ním, o Ginny netušil. Bol zvedavý, či sa pocity pána Weasleyho zmenia, keď zmizne aj jeho dcéra. Akosi sa mu zdalo, že je pre pána Weasleyho ľahšie vidieť svojich synov ako mužov, než vidieť jeho dcéru ako ženu.

„Dúfam,“ odpovedal popravde Harry.

„Mohol by som navrhnúť, aby sme si, keď odtiaľto odídeme, spravili otvorenú prechádzku Šikmou uličkou?“ opýtal sa pán Weasley prefíkane. Jeho oči darebácky svietili, čím Harrymu trochu pripomínal Freda s Georgom.

„Ale… Nepritiahne to kopec pozornosti?“ opýtal sa zmätene Harry. Rád chcel jeho pohyb vždy udržať v tajnosti.

„Presne. Ak ťa raz za čas uvidia na verejnosti, tí blázni dole sa pretrhnú, aby o tom napísali. Bude dobre, ak si Veď-Vieš-Kto nebude myslieť, že si zmizol,“ odpovedal mu pán Weasley.

„To je skvelý nápad, pán Weasley,“ súhlasil Harry s úškrnom.

„Môžem použiť nejaké kontakty na ministerstve, aby som zaistil, že keď budeš chcieť, tlač dostane echo. S tým by nám mohol pomôcť aj Percy,“ povedal pán Weasley s úsmevom.

„Ďakujem,“ odvetil Harry, hrdlo mal zrazu stiahnuté.

Prerušil ich Ron, keď vyšiel z dverí so širokým úsmevom a niesol si svoju vlastnú licenciu.

„Obočie aj všetko ostatné,“ povedal s úškrnom.

„Výborne,“ ocenil ho Harry a pobúchal ho po chrbte.

„Gratulujem, chlapče. Vedel som, že to v sebe máš,“ povedal pán Weasley.

„Vďaka, tatko,“ odvetil Ron a uši mu sčerveneli.

Recepčná sa zdvihla zo svojho miesta a otvorila pre nich dvere po svojej pravici. „Obom vám gratulujem. Hneď za tými dverami je premiestňovacie stanovište, ktoré môžete použiť,“ povedala a opäť sa s nádejou pozrela na Harryho.

Pán Weasley ich oboch chytil okolo pliec a postrkoval ich ku dverám. Po niekoľkých krokoch sa Harry zastavil.

„Nie je premiestňovacie stanovište vo vstupnej hale, pán Weasley?“ opýtal sa.

„Áno, je,“ odvetila čarodejnica skôr, ako pán Weasley stihol otvoriť ústa. Zrazu vyzerala, nervózna a neistá. „Toto stanovište máme kvôli tomu, že uchádzači chcú svoju novú licenciu vyskúšať čo najskôr. Priamo týmito dverami.“

Pokúsila sa ich prestrčiť cez dvere s úsmevom, no Harry v jej očiach zaregistroval náznak paniky.

„Vďaka, ale radšej sa prejdem,“ povedal a zastal, aj napriek tlaku jej ruky na jeho ramene.

Schytila ho za ruku a pokúsila sa zastaviť ho. „Pán Potter… Harry, naozaj nemusíš –“

„Naopak, myslím si, že musím,“ odvetil jej Harry, uvoľnil si ruku a odkráčal rovnakými dverami, ktorými prišiel.

„O čo ti ide, Harry?“ chcel vedieť Ron a nasledoval ho k výťahom.

Pán Weasley sa nevinne usmial. „Chlapci, musím sa vrátiť do kancelárie. Verím, že cestu von nájdete aj sami.“

„Áno, pán Weasley, celkom ľahko… A vďaka,“ uistil ho Harry.

„Rado sa stalo,“ odvetil pán Weasley a vydal sa opačným smerom.

Keď sa Ron a Harry dostali do vstupnej haly, stále tam bolo niekoľko reportérov, ktorí dúfali, že chytia Harryho odchod. Takmer okamžite ho zbadali a vykročili k nemu. Harry zdvihol ruku a ukázal tak všetkým svoju premiestňovaciu licenciu. Zvečnilo ho pri tom niekoľko fotoaparátov.

„Spravil som to,“ zakričal netešene a vedel, že tým zodpovedal všetky otázky týkajúce sa jeho návštevy ministerstva. Harry a Ron sa na seba usmiali a bežali k premiestňovaciemu stanovišťu, aby sa vyhli otázkam reportérov.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s