WordPress Publisher takmer hotový

Ako som písal na začiatku leta, relatívne veľkú časť svojho času som investoval do vývoja nového programu – WordPress Publishera. A teraz (po lete) je čas, aby som tento môj počin dokončil a zverejnil.

 

Hneď na úvod musím povedať, že WordPress Publisher (ďalej len WPP, aby sa to ľahšie čítalo 😉 ) ešte nie je tak celkom hotový. Koncom augusta vstúpil do fázy testovania pred vydaním – najlepšie to asi vystihuje popis “beta verzia”. A ešte presnejšie by to malo byt “private beta”.

 

Testovanie totiž nie je verejné, ale vykonávam ho ja (s istou malou pomocou, za ktorú ďakujem). Aby som to vysvetlil bližšie – aplikácia ako taká je už hotová, ale niektoré veci si ešte vyžadujú nejaké to žehlenie. Človek by neveril, aké hlúposti môžu späsobiť problémy.

 

Asi si hovoríte, že to je síce všetko pekné, ale na čo to je vlastne dobré? V stručnosti sa preto pokúsim zhrnúť hlavné funckie WPP.

 

Ide o jednoduchý program na správu blogov vytvorených s použitím WordPress-u. Slovo “správa” v tomto prípade zahŕňa nasledovné:

  • kompletná správa článkov
  • kompletná správa stránok
  • správa kometnárov (bohužiaľ s výnimkou moderovania)
  • správa kategórií a štítkov (tagov)
  • zmena základných nastavení (názov blogu, podtitul, formát času a dátumu, časové pásmo)

A to všetko v (dúfam) jednoduchom a zrozumiteľnom užívateľskom prostredí, ktoré pripomína webové rozhranie WordPress-u. Aj keď je program v angličtine, žiaden užívateľ by nemal mať problém s jeho obsluhou. Slovenský preklad programu sa pripravuje.

 

WPP momentálne neobsahuje podporu pre “User roles & capabilities”, tzn. že ak sa používateľ pokúsi vykonať operáciu, na ktorú nemá oprávnenie (napríklad ak sa Contributor pokúsi publikovať článok), program mu v tom nezabráni, ale WordPress server akciu nevykoná.

 

Vydanie programu sa pripravuje v priebehu tohto mesiaca. Do tej doby by som chcel opraviť všetky drobné chybičky a vyladiť funkcie. Uvidíme. 🙂

Reklamy

One thought on “WordPress Publisher takmer hotový

  1. Spätné upozornenie: WordPress Publisher – finálna verzia « Postrehy z Vrakune

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s