Siedmy horcrux – Kapitola 4 – Kým nás smrť nerozdelí – Časť 2

Prvá časť štvrtej kapitolu prekladu The Seventh Horcrux od Melindy. Predchádzajúce časti si môžete prečítať v archíve.

 

O niekoľko hodín neskôr už bol oblečený v tom štýlovom sivom habite a pomáhal Ronovi a dvojčatám uvádzať hostí na ich miesta na lúke. Rady bielych stoličiek stáli v polkruhu okolo bieleho altánku ozdobeného viac bielymi ružami, ako Harry kedy videl. Teta Petunia by bola zo sviežosti tých ruží celá bez seba.

Príchod Viktora Kruma spôsobil, že Ronove oči sa zúžili a uši sčerveneli a to aj napriek tomu, že Viktor prišiel s očarujúcou blondínkou zavesenou na jeho ramene. Harry sa poponáhľal pozdraviť ich a uviesť na miesto predtým, ako Ron stihne urobiť scénu. Viktor sa spýtal na Hermionu, ale Harry o tom Ronovi radšej nepovedal.

Keď sa svadba začala, Harry sa vybral k miestu v úplne poslednom rade, no Ron ho schmatol a pritiahol k miestu rezervovanému pre Weasleyovcov, kde sedeli spolu s Hermionou. Harry sa cítil zvláštne dojatý.

Po tom, čo dolu uličkou prešla Ginny, si vlastne veľa z obradu nepamätal. Najprv šla Gabrielle oblečená v zlatom slávnostnom naberanom habite so šnurovačkou vpredu. Mala splývavé rukávy a navrchu prehodený zlatý šál. Jej zlaté kučery mala učesané na temene a dokonca aj Harry musel uznať, že vyzerala mimoriadne šarmantne.

Ginny išla za ňou a Harry cítil, ako mu vyschlo v ústach. Nedokázal ani prehĺtať. Zlatý habit, ktorý vyzeral pekne na Gabrielle, vyzeral na Ginny ohromujúco. Obopínal každú jej krivku a Harry by mal čo robiť, aby odvrátil zrak, keby si tento moment vybral Voldemort na útok. Jej vlasy sa jemne vlnili mala ich sčesané do zložitých vrkočov na vrchu hlavy. Jemné pramienky jej ohraničovali tvár. Zlatý šál si utiahla pevnejšie ako Gabrielle, no aj napriek nemu Harry videl, že rukávy habitu jej nezakrývajú ramená vôbec.

Bola očarujúca a on bol stratený.

Obrad pokračoval, a Harry predpokladal, že v nejakom mieste si Bill a Fleur povedali svoje “áno”. V skutočnosti však Harry nevnímal nič iné, iba odlesk slnka na jej ohnivých vlasoch a ružový rúž na jej mierne sa usmievajúcich perách. Niekoľkokrát fascinovane sledoval, ako si ich Ginny jazykom navlhčila, až sa rúž leskol.

Predtým, než si všimol, čo sa deje, sa Bill a Fleur pobozkali a zo stromov obklopujúcich altánok vzlietli malé biele holubice.

“Tak, nakopnime túto párty,” ozval sa Fred a plesol Georga po chrbte.

“Správne, brat môj. Sľúbili sme, že si zatancujeme s každou jednou z Fleuriných priateliek. A pre mňa to je niečo ako osobná prísaha,” odpovedal mu George.

Harry len prevrátil očami a nasledoval ich k miestu, kde stáli stoly s jedlom a nápojmi. Sadol si k stolu s Ronom a Hermionou a neprekvapilo ho, keď sa pri ňom takmer okamžite zjavila Gabrielle.

“Oh, jedno miesto je chned vedľa mňa, ‘Arry,” dychtivo povedala a ukazovala pri tom na stoličku vedľa nej.

So zaťatými zubami ignoroval Ronov úškrn a posadil sa. Ron s Hermionou sedeli priamo oproti a tvárili sa veľmi spokojne. Fred s Georgom stáli a už dávali hudobníkom vedľa tanečného parketu, ktorý bol v strede stanu, pokyny.

Bill a Fleur sedeli pri stole pre dvoch v prednej časti stanu. Pri stole napravo sedeli pán a pani Weasleyovci spolu s pánom a pani Delacourovcami. Harry sedel s Weasleyovie deťmi a Gabrielle po ľavici šťastnej dvojice. Harry vzhliadol práve včas, aby videl, ako si Ginny a Jean-Luc sadajú na zvyšné miesta pri ich stole.

Keď si sadala, Harryho oči sa zastavili na Ginniných a nedokázal ich z odtrhnúť. Na očiach mala make-up, ktorý robil jej pohľad akoby zastretý a neuveriteľne sexy. Nepamätal si, že by ju niekedy videl nosiť v škole niečo viac ako rúž.

“Smiem ti naliať z tohto vína, Ginny?” povedal Jean-Luc a znelo to, akoby sa maznal s jej menom.

Harryho beštia zlostne zavrčala.

“Ďakujem, Jean-Luc,” odpovedala mu Ginny sladko.

Zazerajúc, Harry si doprial riadnu dúšok zo svojho vína.

Napriek všetkému delikátnemu jedlu, ktoré bolo na výber, sa večera pre Harryho mučivo vliekla. Pri Gabrielliných náznakoch, ako veľmi by chcela ísť tancovať a Jean-Lucových prejavoch pozornosti k Ginny, mal chuť vysadnúť na Blesk a vykašľať sa na celú záležitosť.

Jedinou dobrou vecou bolo víno, ktoré ho príjemne zahrialo. Rýchlo zabudol na svoj ranný sľub nikdy viac nepiť. Aj opica by bola lepšia ako jeho terajšie pocity.

Keď dojedol zákusok, myslel si, že má večer konečne za sebou. Plánoval vykĺznuť z oslavy a skoro zaľahnúť. Ráno mali odísť do Godricovej úžľabiny a chcel byť dobre oddýchnutý.

To sa však zmenilo, keď Jean-Luc požiadal Ginny o tanec. Naradostene prikývla a obrátila sa. Pozrela na Harryho pohľadom, ktorý pripomínal výzvu a dovolila šálu, ktorý doteraz nosila, aby jej skĺzol z ramien.

Harry prehltol, keď mu vyschlo v ústach. Cítil sa, akoby mu niekto vysal všetok vzduch z pľúc. Výstrih Ginninych šiat vyzeral odrazu oveľa hlbší, ako skromný strih tých Gabrielliných a Ginnine prsia vyzerali, akoby sa doň ledva zmestilo. Jej habit už ani zďaleka nevyzeral, akoby bol navrhnutý pre malé dievča.

Harry otvoril ústa a ani si to neuvedomil, kým mu Hermiona neuštedrila ostré štuchnutie do rebier. Ginnine oči zaiskrili víťazstvom.

Ako ináč, Jean-Luc zvládol situáciu oveľa elegantnejšie, ako Harry. Naklonil sa a zašepkal niečo Ginny niečo do ucha, čím spôsobil, že sa začervenala a pozrela si na nohy, pričom jej utiekol uznanlivý pohľad, ktorý Francúz vrhol do jej výstrihu.

No Harry si ho všimol a vyskočil na nohy.

A znovu to bola Hermiona, kto ho zadržal. “Nerob scénu, Harry,” zasyčala.

Harry na ňu zazrel. “Videla si, kam sa pozeral?” spýtal sa nahnevane.

“Áno. Presne tam, kam aj ty. Volá sa to push-upka,” povedala Hermiona a líca jej zružoveli.

“Čo to dopekla Ginny so sebou spravila?” ostro sa spýtal Ron, keď po odchode Ginny a Jean-Luca na parket konečne našiel hlas. “To… Nevyzerá ako moja malá sestra a ja nestrpím, aby sa na to všetci chlapi pozerali.”

“Mohol by si stlmiť hlas,” odsekla Hermiona. “Ginny chcela, aby jej šaty nevyzerali tak detsky, tak som je poradila, čo kúpiť. Je to muklovský výmysel. Má to vziať čo máš a… trochu to zdvihnúť.”

“Trochu?” vyštekol Ron zúrivo.

“Nevšímaj si ju, Ron. Vie sa o seba postarať. Okrem toho, aj tak len tancuje v prítomnosti celej svojej rodiny. Keď už hovoríme o tanci, myslím, že si mi niečo sľúbil,” zahriakla ho Hermiona s nadvihnutým obočím.

Ron preglgol, no ponúkol jej rameno a odviedol ju na parket. Pri tom však stále vrhal vražedné pohľady na Ginny a Jean-Luca.

Mračiac sa Harry vstal a odkráčal od stola. Zatiaľ čo Charlie pozorne sledoval Ginny, Ekaterina sa chápavo usmievala na Harryho. Nemohol to vystáť. Pri jednom z barov uvidel stáť Remusa s Tonksovou a vykročil k nim.

“Čauko, Harry,” pozdravila ho Tonksová. Mala oblečené žiarivo ružové šaty s vlasy jej k nim ladili. Harry bol rád, keď videl, že jej schopnosti metamorfmága, rovnako ako jej vzťah s Remusom, boli opäť v poriadku. Dvojica takmer žiarila. Aj napriek vplyvu, ktorým naňho pôsobil chaos jeho vzťahu s Ginny, bol rád, že osud sa na jeho bývalého profesora usmial.

“Čau, Tonksová. Ahoj, Remus,” povedal Harry a potriasol si so starším mužom rukou.

“Čo sa deje, chlapče? Vyzeráš, akoby si práve stratil najlepšieho priateľa,” opýtala sa Tonksová so záujmom.

Harry pokrčil plecami. “Som v poriadku.”

Remus sa zadíval smerom na parket a jeho pohľad utkvel na postave v zlatom s ohnivočervenými vlasmi. “Á, rozumiem,” povedal a podal Harrymu pohárik Ohnivej whiskey.

Harry nadvihol obočie.

“Sirius vždy hovorieval, že pomáha odbúrať zábrany,” vysvetlil Lupin a pozdvihol svoj pohárik. Štrngli si spolu a obrátili poháriky do seba.

“Ako to ide v hlavnom stane?” opýtal sa Harry, keď mu prestali slziť oči.

Všimol si kradmý pohľad, ktorý si medzi sebou vymenili obaja členovia Rádu predtým, ako Tonksová povedala: “Rušno. Stalo sa toho veľa.”

“Ako napríklad čo?” vyzvedal Harry. “Viem, že tam býva niekto, koho chránite.”

To posledné bol len výstrel na slepo, ale vyzeralo to, že trafil presne. “Tu nie, Harry,” odvetil Remus stíšeným hlasom. “Môžeme sa o tom pozhovárať nabudúce na bezpečnejšom mieste.”

Keď sa rozprával s Remusom a Tonksovou, jeho oči stále kradmo blúdili po parkete. Pozoroval, ako Ginny tancovala s niekoľkými ďalšími okrem Jean-Luca, ak keď ten sa po jej boku objavoval najčastejšie. Vyzerala, akoby si užívala najkrajšie momenty svojho života. Nevedel, že vie tak dobre tancovať. Keby tam pri nej nebol Jean-Luc, bol by si pohľad na ňu užíval.

Zviera v jeho hrudi naňho vrieskalo, aby tam šiel a požiadal ju o tanec, no on sa držal spať. Nemohol to urobiť. Keby sa teraz dostal do jej blízkosti, bol by stratený. A on to vedel. Bolo pre ňu a všetkých ostatných lepšie, keď sa od nej držal ďalej a umožnil jej, aby sa vo svojom živote pohla ďalej.

Len si prial, aby to tak nebolelo.

Keď sa Tonksová otočila, aby sa porozprávala s niekým z ministerstva, Remus sa naklonil a zašepkal Harrymu do ucha: “Ak na ňu nevieš prestať myslieť, ani keď sa o to snažíš, tak odpoveďou je možno poslúchnuť hlas tvojho srdca a byť s ňou.”

Harry vzdychol, no neprestal sledovať Ginny pri tanci. “Keby to bolo také jednoduché.”

“Niekedy je,” odvetil Remus jemne.

“Práve teraz to je príliš nebezpečné a ja ju nechcem vidieť trpieť,” odpovedal Harry a jeho štandardná odpoveď znela dokonca aj jemu samému blbo.

“Ach, rozumiem. Ako vidím, stará známa Vznešenosť je vo vašej rodine hlboko zakorenená, Harry. Tvoj otec tiež prešiel obdobím, keď chcel tvoju mamu chrániť. Nechcel, aby sa zapojila do Rádu a boja proti Voldemortovi, no nakoniec jej dovolil byť samou sebou. Uvedomil si, že sa zaľúbil do nespútaného dievčaťa odhodlaného brániť svoje a potom ju požiadal, aby sa zmenila. Nebolo to fér ani k jednému z nich,” pokračoval Remus a dal si ďalší drink.

“To robím?” šokovane sa spýtal Harry. Nikdy sa na to nepozeral týmto spôsobom. Obaja jeho rodičia boli samozrejme zapojení do Rádu a boja proti Voldemortovi. Proroctvo hovorilo, že sa mu vzopreli trikrát. Jeho mama bola v Ráde, rovnako ako jeho otec, no aj tak sa ju pokúsil chrániť, keď Voldemort prvý raz prišiel do Godricovej úžľabiny. Ako sa mu podarilo skĺbiť dve tak opačné túžby?

“Pre Ginny by bolo vrcholne nefér, keby musela pochovať svoju pravú osobnosť, len aby podporila tvoju úlohu a potom zistila, že ju už neľúbiš, lebo už nie je to isté dievča, do ktorého si sa zaľúbil na začiatku,” dokončil Remus.

“To by sa nikdy nestalo,” pevne odpovedal Harry.

“Keď vezmem do úvahy moje konanie z minulého roka, cítim sa ako pokrytec, keď ti dávam túto radu,” povedal Remus s úškľabkom. “Ale ber ju ako od človeka, ktorý vie, odkiaľ pochádzaš. Si oveľa silnejší a schopnejší čarodejník s ňou ako bez nej.”

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s