Siedmy horcrux – Kapitola 3 – …a iné sa otvoria – Časť 3

Ďalšie pokračovanie tretej kapitoly preklady The Seventh Horcrux. Predchádzajúce časti si môžete prečítať v archíve prekladu.

 

Nikdy to nepovažoval za akt šľachetnosti. Len ju chcel udržať v bezpečí. Postupne si začínal myslieť, že neexistuje spôsob, ako to urobiť.

“Harry?”

Harry zdvihol hlavu a vo dverách uvidel stáť pani Weasleyovú. Pohľadom sa pýtala, prečo sedí sám v tme.

“Si v poriadku, zlatko?” spýtala sa jemne.

“Áno, pani Wealeyová. Som v pohode.”

“No predpokladám, že by si to povedal, aj keby si nebol.”

Harry sa hanblivo usmial. “Presne ako vravíte.”

Pani Weasleyová naliala pohár studeného tekvicového džúsu a postavila ho pred Harryho. Posadila sa na stoličku vedľa neho a vzala jeho ruku do svojich. “Vec, ktorej je na svete stále nedostatok, je láska. Aj napriek tomu, že ak je zdieľaná, rastie a násobí sama seba. Nikdy by sme nemali zahodiť možnosť mať jej v živote viac.”

Harry sa zahľadel do očí pani Weasleyovej, no nenašiel v nich nič, len srdečný súcit. Cítil, ako mu vlhnú oči a zúrivo žmurkal, aby zahnal slzy, ktoré sa mu tisli do očí. “Len sa snažím urobiť správnu vec, pani Weasleyová.”

“Viem, že áno,” povedala jemne, vstala a pobozkala ho na čelo. “A ona to vie tiež.”

Harry mlčky prikývol, keď mu pani Weasleyová podala kúsok ešte teplého chleba. “To by ti malo do večere vystačiť. Dnes budeme večerať vonku v záhrade. Bude tam viac miesta. Buď tak dobrý a začni prestierať stôl, dobre, zlatko?”

Hneď, ako vyšiel von, vedel, že ho dostala. Bola tam Ginny, ktorá ukladala k tanierom obrúsky. Harry vzal príbor a začal pripravovať stôl.

“Nechaj ma hádať – poslala ťa mamka?” opýtala sa bez toho, aby zdvihla oči od stola. Jej tichý, zastrený hlas spôsobil, že mu po chrbte prebehli zimomriavky.

“Hej,” odvetil.

Chvíľu pracovali v tichosti, spolupracujúc na každom tanieri. Harry nakoniec nedokázal vydržať to napäté ticho. “Rád ťa vidím, Ginny.”

“Naozaj?” opýtala sa mdlo.

Harry preglgol. “Ani nevieš ako.”

“Prečo si dovolil Ronovi a Hermione, aby šli s tebou? Zase pôjdu s tebou, že? Keď sa vydáš spraviť to, čo máš v pláne,” povedala Ginny a obrátila sa k nemu s rukami vbok.

“Prosím?”

“Povedal si, že máš prácu, ktorú musíš vykonať sám. Keď s tebou budú Ron a Hermiona, nebude to sám.”

“Nie. Oni ma nikdy nepočúvajú.”

“Ani ja som nemala,” povedala Ginny a oči sa jej jasne leskli.

“Ginny–”

“Nie. Nemala som to povedať. Viem, že robíš len to, čo musíš a viem, že to pre teba nie je o nič ľahšie. Nie, niekedy to nepomáha,” povedala a plecia jej poklesli.

“Ja viem,” odvetil s bolesťou v srdci. Mala úplnú pravdu, no nemal ani tušenia, čo by povedal, aby sa cítila lepšie, okrem toho jediného, čo chcela počuť. A práve to nemohol – by nemal – povedať.

“Tak, čo bude teraz? Myslím s nami. Pôjdeme ďalej a budeme predstierať, že sa nič nezmenilo?” opýtala sa Ginny.

“Netuším. Dokázala by si to? Lebo ja by som to nedokázal,” odpovedal úprimne Harry.

Ginny pokrčila ramenami. “Urobím, čo budem musieť.”

“Ako vždy,” povedal a pokúsil sa o úsmev.

“Hej. No to neznamená, že to nie je na figu.”

Harry odfrkol. “Nie. Presne to to znamená.”

Prerušil ich príchod Weasleyovie klanu spolu s Fleur, Hermionou a Ekaterinou, Charlieho rumunskou priateľkou. Mala dlhé, rovné, tmavé vlasy, ktoré jej siahali hlboko pod pás a tmavé oči, ktoré ich uprene sledovali. Bola natoľko odlišná od Fleur, ako len mohla byť, no stále rovnako očarujúca.

“Ty si Harry Potter,” povedala so silným prízvukom a podala mu ruku.

“Áno, som,” odpovedal Harry s očami sklopenými.

“Som poctená, že ťa stretávam. Počúvala som príbehy o tebe odkedy som bola malá,” povedala.

Harry cítil, ako mu horí tvár, a prial si byť kdekoľvek inde. Všimol si, že Ginny si musela zahryznúť jazyka, aby sa nerozosmiala.

“No tak, Katia. Je z toho nesvoj. Nechaj ho,” zachechtal sa Charlie a chytil svoju priateľku za ruku.

Ginny sa zachichotala. “Nikdy si si na to nezvykol, čo?”

Harry pokrčil plecami. “Prial by som si, aby raz niekto povedal ‘Čau, Harry. Rád ťa poznávam’ a zostal by pri tom.”

Ginny sa uškrnula a napriahla ruku. “Čau, Harry. Rada ťa poznávam.”

“Ha ha.”

“Och, ‘Arry. Je vždy taký skrhomný,” ozvala sa Fleur, čím len zväčšila Harryho zahanbenie. “Všetky dievčatá na svadbe sa budú stavať do rhadu, aby si s ním mochli zatancovať.”

“Len ak si jeden vyhradí pre mňa,” povedala Ginny a Harry v jej hlase zachytil tvrdosť. Vyzývala ho.

“To nemôžem urobiť,” povedal s očami upretým na ňu a zdvihol obočie.

“Ale, Ginny. Nesľubuj všetky tance už prhed svadbou. Jean-Luc sa teší, že ťa stretne. Môže sa ti stať, že si budeš prhiať, aby si mala nejaký ten voľný tanec,” ozvala sa Fleur a zdvihla jemne tvarované obočie.

“Myslím, že svojich tanečných partnerov zvládnem, vďaka, Fleur,” odvrkla Ginny cez zaťaté zuby.

“Samozrejme, že zvládneš,” odvetila Fleur s ľahostajným mávnutím ruky. “Len si myslím, že budeš rhada, keď cho strhetneš.”

“Rada sa stretnem s celou tvojou rodinou, Fleur,” povedala Ginny milo.

Harry si musel zahryznúť do jazyka, aby sa nerozrehotal. Znela veľmi úprimne, no aj tak v jej hlase zachytil náznak sarkazmu. Zviera v jeho vnútri predvádzalo veľmi zložitý waltz s vedomím, že nedovolí, aby ju dali dohromady so Jean-Lucom. Harry to meno nenávidel už z princípu.

No tá istá obluda tiež pred chvíľou vrčala pri pokuse Fleur byť dohadzovačkou jeho Ginny.

Musí prestať myslieť takto. Už viac nie je jeho Ginny.

“Fleur, zlatko, mala by si sa prestať starať o tanečných partnerov ostatných,” ozval sa Bill, položil jej ruku okolo pása a pritisol sa k nej. “Mala by si sa starať len o to, že všetky svoje tance venuješ mne.”

Fleurin pohľad zmäkol, keď sa otočila, aby sa dotkla nosom jeho nosu. Harry sa zahanbene odvrátil a odkráčal smerom k opačnému koncu stola.

“Sú až otravne sladkí, že? Dúfam, že po svadobnej ceste trochu vychladnú,” povedala Ginny a ohrnula nosom nosom. “Snáď im pravidelné milovanie pomôže.”

“Ginny!”

“Čo? No tak, Harry. Žijú tu s mamkou, ktorá má po celom dome rozvešané detektory nevhodností. Všetko to sexuálne napätie sa musí predsa niekde vybiť.”

Harry nevedel, či žartovala alebo nie, a pozeral na ňu neistým pohľadom. “Ehm.”

“Och, budem tak šťastná, keď táto svadba skončí,” vyhŕkla.

Nevedel, čo ho to napadlo, no nedokázal zastaviť slová, ktoré sa mu drali z úst. “Hej. A možno to ty a Jean-Luc poriadne rozbalíte a pretancujete celú noc. V tom prípade by si mala pamätať na mamine detektory.”

Vedel, že má problém, skôr, ako vôbec dopovedal.

“O to sa neboj. Viem, ako ich obísť,” povedala Ginny zvýšeným hlasom. “A čo teba do toho? Hlavná myšlienka je, aby sa nikto nedozvedel, že medzi nami niečo bolo, správne? Odviazať sa s dobre vyzerajúcim Francúzom je možno správny spôsob, ako to dokázať.”

“Ako by som to mohol vedieť? Skús to,” odpovedal Harry s rastúcim podráždením.

“Možno skúsim,” odsekla Ginny s podozrivou iskrou v oku.

“Fajn.”

“Fajn.”

Harry sa otočil na päte a oddupotal od stola. Vedel, že jeho a Ginnin zvýšený hlas upútal pozornosť, ale v tomto momente mu to bolo jedno.

Zastavil sa pred Brlohom a zhlboka dýchal. Za celé dva týždne, ktoré strávil u Durleyovcov ho nikto z nich takto nevytočil. A jej sa to podarilo tri krát za niekoľko hodín.

Sakra, dokáže sa mi dostať pod kožu.

Harry si všimol malého tlstého záhradného trpaslíka, ako obhrýza jeden z výstavných ružových kríkov pani Weasleyovej bez toho, aby sa čo len pokúsil skryť. Harryho ruka vystrelila rýchlosťou trénovaného stíhača a chytila trpaslíka za pás. S náprahom trpaslíka hodil a pozoroval, ako preplachtil ponad plot, jačiac celú cestu, čím sa mu podarilo trochu zmierniť svoju frustráciu a hnev.

To bolo fajn.

Harry začal hľadať ďalších trpaslíkov a vybíjal si nahromadené sklamanie tým, že ich vyhadzoval zo záhrady. Nebol si istý, ako dlho tam bol – rozhodne dosť dlho na to, aby sa pri tom dosť zapotil – keď sa k nemu pripojil Ron. Uši mal tmavo červené a mrzuto zazeral.

Harry mu bez slova podal brániaceho sa trpaslíka. Ron sa na stvorenia mlčky zadíval a potom ho so zavrčaním vzal a prehodil Ďaleko za záhradnú bránku.

“Pekne,” povedal Harry uznanlivo.

Niekoľko ďalších trpaslíkov prehodili v tichosti, no potom sa Harry konečne spýtal: “Čo je?”

“Videl si zoznam svadobných hostí?” opýtal sa Ron a hodil ďalším trpaslíkom.

“Ehm, jasne, Ron. To bola prvá vec, ktorú som spravil, keď som sem prišiel,” odpovedal mu Harry uštipačne. “Ako by som ho mohol vidieť? Prečo? Čo je s tým zoznamom?”

“Vyzerá to tak, že ty a Fleur nie ste jediní ex-účastníci Trojčarodejníckeho turnaja, ktorí tu budú,” odvetil Ron a naštvane hojdal záhradným trpaslíkom.

“Čo?”

“Viktor Krum, Harry. Pozvali aj Vikiho a ten odpísal, že samozrejme rád príde a teší sa na stretnutie so starými priateľmi. Stavím sa, že viem, na koho sa to toľko teší,” vyštekol Ron.

“Ron, Fleur a Viktor proti sebe súťažili v namáhavej súťaži. Svojím spôsobom nás to zviazalo. Dáva zmysel, aby sme tu boli všetci, keď má jeden svadbu,” povedal Harry, prekvapený, že niečo také hovorí.

“Cedric tu nebude,” odbil ho Ron popudlivo.

Harry sa mykol.

“Prepáč,” rýchlo pokračoval Ron. “Nie je to tvoja chyba. Len ma to strašne štve.”

“Hej, všimol som si.”

“Ty by si mal rozprávať. Videl som, ako sa rútiš preč zo záhrady. A Ginny vyzerala, akoby chcela plakať,” pokračoval Ron a prekrížil si ruky na hrudi.

Harrym znovu myklo. Ak sa pred tým cítil zle, teraz sa cítil vyslovene hrozne. Možno by pomohlo nechať sa Ronom a jeho bratmi zmlátiť.

“Netráp sa. Bude v poriadku, mamka sa o to postará. No niekoľko mojich bratov by ťa mohli chcieť prekliať, tak si kry chrbát,” povedal Ron.

Harry sa na Rona pozrel s istými obavami. Nadvihol obočie, no otázku nevyslovil.

“Nie, nehnevám sa na teba. Si rovnako sklamaný, ako ona, len to lepšie skrývaš. To mi povedala Hermiona,” povedal Ron s úškrnom.

“Pripomeň mi, že jej niečo dlžím,” odvetil Harrym, pričom hodil ďalším trpaslíkom.

“Vyriešite to. Ty aj Ginny ste odolnejší ako väčšina ľudí. V každom prípade, odolnejší ako ja. Aj to mi povedala Hermiona. Nakoniec sa všetko vyrieši, som si istý. Možno by sme mohli začarovať Vikiho a Jeana-Lucifera, aby zaľúbili do seba navzájom,” pokračoval Ron položartom.

“Možno je Jean-Lucifer presne to, čo Ginny potrebuje,” zareagoval Harry skleslo, no nedokázal nepoužiť Ronovu prezývku.

“Nebuď hlúpy. Ginny potrebuje teba, rovnako ako ty ju. Poznám svoju malú sestru, Harry. Nestrávila všetky tie roky čakaním len pre to, aby to vzdala teraz, keď si si ju všimol. Ginny je oveľa vytrvalejšia,” potriasol hlavou Ron.

Harry sa usmial. Cítil sa trochu lepšie.

“Čo sa deje medzi tebou a Hermionou? Ste spolu alebo nie?” vyzvedal Harry, aj keď si nebol celkom istý, či to chce vedieť. No Ron mu zlepšil náladu, tak by sa mal aspoň pokúsiť oplatiť mu to.

Ron bol niekoľko minút ticho. “Myslím si, že áno. Vieš… Vlastne sme nič nepovedali, ale… Po Dumledorovom pohrebe… Tak nejak to do seba zapadlo, vieš? Nemuseli sme nič vravieť.

“Hm. Ron, myslím si, že by si mal niečo povedať. Tu sa bavíme o Hermione. Miluje slová,” povedal Harry s úškľabkom.

“Myslíš?” spýtal sa Ron ohromene.

“Hej, myslím,” odvetil Harry presvedčivo.

“Do pekla.”

Harry odfrkol. “Po tom všetkom by som čakal, že budeš vedieť, čo robíš.”

“Ale čo? Tak ty by si to čakal?”

“Blbec.”

“Šašo.”

Reklamy

3 thoughts on “Siedmy horcrux – Kapitola 3 – …a iné sa otvoria – Časť 3

 1. ema

  som z toho dost zmätena neviem vobec o co tu ide aj ked som rada ze som tu nasla tento diel lebo som uplny fanatik co sa tyka hp ale stale nerozumiem odkial sa to vzalo? ak by si mal cas mohol by si mi napisat nieco blizsie k tejto knihe aby som sa zorientovala ? dakujem

  1. Mar3ek Post author

   Ide o fanfiction – teda knihu napísanú fanúšikom. Takých “kníh” je kopec, ale máloktorá naozaj stojí za prečítanie. TSH je výnimkou – je naozaj dobrá. Nejaké info je tiež tu:
   Odkaz

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s