Terry Pratchett – Nadělat prachy

Konečne som sa dopracoval ku knižke, na ktorú som už dlho čakal – najnovšiu knihu z pera Terryho Pratchetta. Bolo to fajn čítanie. Možno nie až také dobré ako séria o Mestskej hliadke, no aj tak veľmi dobré čítanie.

 

Hlavným hrdinom je Vlahoš von Rosret (čítal som českú verziu), ktorý vystupoval aj v predchádzajúcej knihe zo Zeměplochy – Zaslaná pošta. Ako bývalý “elegantný” kriminálnik dostal druhú šancu. A keďže Ankh-Morporskú poštu zvládol na jednotku, prišiel čas na to, aby venoval svoje umenie aj Kráľovskej banke.

 

Netreba pripomínať, že Terry Pratchett je majster satiry. Jeho humor je inteligentný, ale úderný a prirovnania sú jednoducho nezameniteľné. Len pre zaujímavosť, tu je niekoľko ukážok:

 

… a skladištní přístavek, který měl dokonce zámek. Vlahoš by ho dokázal otevřít kýchnutím.

“To mi říkáte, že když pracujete přesčas, musíte pracovat přesčas, abyste si to mohli zaplatit?” ujišťoval se Vlahoš, který znovu žasl nad tím, jak nelogické mohou být výsledky logického myšlení, když úvahu provádí dostatečně velká komise.

(Pes Pedant)…šťastně dováděl po vyleštěné podlaze a dělal při tom obličeje jako gumový chrlič v pračce.

 

Jednoducho povedané, ak máte radi Pratchetta a Zeměplochu, Nadělat prachy je na rovnakej úrovni, ako celá séria. Skvelé čítanie.

Reklamy

One thought on “Terry Pratchett – Nadělat prachy

  1. Žanet

    Ahoj, chcela by som vedieť či je kniha od T. Pratcheta – Nadělat prachy dostať aj na Slovensku, ale v češtine. V češtine je to oveľa lepšie čítanie. Dúfam, že je tá kniha taká dobrá ako predchádzajúce. Čau

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s