Max Payne the Movie

max_payne_posterKeďže som hral obe hry v hlavnej úlohe s Maxom Payneom, rozhodol som sa, že sa pôjdem pozrieť aj na film, aby som dokázal posúdiť, ako sa im podarilo zachovať atmosféru hry. Nečakal som samozrejme žiadny zázrak, veď film podľa hernej predlohy boli odjakživa prepadákom.

 

Hneď v úvode musím podotknúť, že človek, ktorý hry nehral, alebo nedával pozor na príbeh, sa vo filme stratí už v úvodných minútach. Príbeh nič nevysvetľuje, k ničomu sa nevracia, jednoducho napreduje.

 

Film je vlastne spracovaním prvého dielu hry, kde sa Max Payne, detektív z New Yorkského oddelenia vrážd, snaží vypátrať vražku svojej manželky a dieťaťa. Jeden z páchateľov mu stále uniká. Z Maxa sa po tejto smutnej udalosti stal úplne iný človek a jediné, čo ho drží nad vodou je myšlienka na dolapenie páchateľa.

 

Dej filmu je dosť ťažké zhrnúť, lebo sú to vlastne len za sebou radené útržky z hry. Dostaneme sa na známe miesta – klub RagnaRock, New Yorkský prístav či do spoločnosti Aesir Inc. V stručnosti by sa dalo povedať, že sa vynoria nové dôkazy v súvislosti s vraždou Maxovej manželky a tak sa Max Payne vydáva na lov. Postupne odkryje tajomstvo Valkyru – experimentálnej drogy vyvíjanej v spoločnosti Aesir a zisťuje, že tváriť sa ako priateľ neznamená priateľom byť.

 

Posledná scéna sa odohráva (rovnako ako v hre) na heliporte na streche mrakodrapu Aesir Corporation, kde Max Payne nakoniec zistí, kto mal prsty v smrti jeho ženy Michelle. A presne tak, ako končí hra, končí sa aj film – v pokľaku na streche, v snehovej búrke a s policajtmi všade naokolo.

 

Treba uznať, že tvorcom sa podarilo zachovať atmosféru hry natoľko, nakoľko to bolo možné, ale pre bežného diváka neznalého počítačových osudov tohto tvrdého detekíva bude film sklamaním.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s