Nové prírastky v sekcii Na stiahnutie

Tak ma dnes zase chytila programátorská slina. Niečo také sa už dlho nestalo, ale som tomu rád. A aby to nebolo len tak, povedal som si, že vyskúšam niečo nové, niečo, čo som ešte predtým nerobil. Voľba nakoniec padla na doplnky (add-ins) pre sady Microsoft Office 2007.

 

Výsledkom môjho (takmer) celodenného zápasenia s Visual Studiom sú dva doplnky, oba inšpirované internetom. Prvý (a náročnejší) som nazva Blogger pre Word 2007, pretože je priamo závislý na šablóne Blog, pomocou ktorej dokáže Word 2007 spolupracovať s niektorými prevádzkovateľmi blogov (vrátane WordPress.com). Inšpiroval som sa pri ňom funkciou, ktorú nedávno uviedol sám WordPress – Press this. Ide o tzv. bookmarklet, čiže javascript, ktorý sa ukladá do záložiek, odkiaľ sa dá priamo aktivovať na akejkoľvek stránke. Tento konkrétny javascipt vezme text práve označený na stránke, spustí vytváranie nového príspevku na WordPress.com a tento označený text vloží ako telo príspevku.

 

Môj doplnok pre Word 2007 pracuje podobne – vezme text označený vo Firefox-e alebo v Internet Explorer-i a skopíruje ho do nového (alebo existujúceho) dokumenty typu Blog ako telo príspevku. Je naprogramovaný tak, že sa dá veľmi ľahko prispôsobiť aj pre ďalšie aplikácie – Outlook, Notepad, sada OpenOffice atď. Použitím doplnku teda odpadá nutnosť zdĺhavého kopírovania a vkladania, kedykoľvek narazíte na niečo, o čom si myslíte, že by to váš blog obohatilo.

 

Druhý dnešný produkt sa nazýva Minimize to Tray pre Word 2007 a pracuje presne tak, ako hovorí jeho názov. Umožňuje užívateľom, aby okná Wordu 2007 minimalizovali do systémového traya, namiesto klasického taskbaru. Šetrí tak miesto v taskbare a dokáže skryť okná nevhodné pre cudzie oči. 😉 Tento doplnok bol inšpirovaný rovnomenným rozšírením pre Firefox.

 

Odkazy na stiahnutie oboch doplnkov nájdete v sekcii Na stiahnutie.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s