Zmena termínu vydania slovenskej verzie Brisingru

Internetové kníhkupectvo Martinus.sk na svojich stránkach venovaných predobjednaniu knihy Brisingr od Ch. Paoliniho uviedlo, že termín vydania slovenského prekladu diela bol z “časových dôvodov” posunutý. Bližšie informácie o dôvode takéhoto rozhodnutia neboli zverejnené.

 

Zo správy (ktorú sa mi však zatiaľ nepodarilo potvrdiť z iných zdrojov) vyplýva, že vydanie sa oproti pôvodnému termínu oneskorí o viac ako tri mesiace (presne sú to tri mesiace a 17 dní) z 11.11.2008 na 28.02.2009. Nie je mi jasné, prečo vydavateľstvo siahlo k takému dramatickému kroku, hlavne preto, že Odkaz dračích jazdcov je celkom jasne svetovým bestsellerom a dva predchádzajúce diely zaznamenali veľký úspech aj na Slovensku (Eragon pôvodne vyšiel v náklade 7000 kusov, za prvý týždeň sa predalo približne 2000 a vydavateľstvo Fragment muselo onedlho robiť dotlač). Týmto krokom si vydavateľstvo istotne dobré meno medzi priaznivcami Paoliniho nezíska.

 

Nastáva tak podobná situácia ako v prípade knihy Harry Potter 7 – Harry Potter a Dary smrti z vydavateľstva Ikar. Tam bol termín tiež odložený, no zase nie až tak drasticky a dôvody boli zverejnené. Neboli síce celkom prijateľné, ale boli. A ani v tomto prípade sa priaznivcom Harryho Pottera nepodarilo rozhodnutie vydavateľstva zvrátiť.

 

Ak sa teda táto správa potvrdí (s trochou šťastia už o niekoľko hodín), nezostane nám – priznivcom dračieho jazdca Eragona – nič iné, ako sa s tým zmieriť a počkať až do soboty, 28. februára 2009, alebo sa rýchlo naučiť po anglicky 😉 a kúpiť si anglické vydanie, ktoré sa v USA dostane na pulty obchodov už onedlho – 20. septembra.

 

(UPDATE)

 

Podľa e-mailového vyjadrenia, ktoré som obdržal od manažérky pre propagáciu vydavateľstva Fragment, dátum 28.02.2008 nie je presný. K jeho upresneniu vraj dôjde o niekoľko dní, po zverejnení novej tlačovej správy. Takže zatiaľ si netreba zúfať príliš. S trochou šťastia to bude oneskorenie o dva týždne. 😉

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s