Šoková terapia

V posledných dňoch (mesiacoch, rokoch) sme si zvykli na viac-menej pasívnu lenivosť a nezáujem o školu. To sa pomaličky mení s príchodom maturity, ale ešte stále to nie je nijaká sláva. A práve toto sa zrejme rozhodla zmeniť pani profesorka K. (no ja za to nemôžem, že máme toľko profesoriek s manom začínajúcim na K). Šokom.

 

Už na minulej hodine nám oznámila, že bude skúšať, lebo niektorí ešte nemajú za celý polrok ani jednu známku a niektorí zas zle napísali písomku. Tak sme si niečo pozreli s tým, že “snáď ma ešte nevyvolá”. To je typický prejav našej školskej lenivosti – vždy sa spoliehame nato, že “to by som musel(a) mať veľkú smolu, aby ma vyvolala práve dnes”. A dnes sme sa presvedčili, že táto naša dôvera sa dokáže celkom pekne vypomstiť (ako čokoľvek iné).

 

Prvé, čo pani profesorka spravila hneď po zápise do triednej knihy bolo, že zahlásila: “Všetko odložiť!” A hňeď bolo jasné, že nejaké to skúšanie bude, ale stále prevažoval optimizmus – “ja to predsa nemôžem byť”. Keď bolo pani profesorke pripomenuté, že má byť ešte referát, tak reagovala slovami “tak rýchlo, máš 5 minút”. A potom to prišlo.

 

Všetci čakali, že najprv pôjdu odpovedať tí, ktorí nemajú žiadnu známku (neskôr sa ukázalo, že z tých štyroch sú prítomní len dvaja) a potom tí, ktorí majú z písomky známku zlú. No nikto už nečakal, že takých ľudí je mimoriadne málo. A tiež nikto nečakal, že potom sa začne skúšanie nie od začiatku abecedy (ako mnohí verili), ale od jej stredu. A ohromila tiež “skúšacia kapacita” pani profesorky. Dokázala za necelých 40 minút vyskúšať 6 (!!!) ľudí, z toho jedného dvakrát a jedna slečna tam stála skoro celý čas (naschvál či omylom) nepovšimnutá. Takže teoretická kapacita skúšania pani profesorky K. bola odbornou porotou stanovená na 9 ľudí za 45 minút, čiže na 12 ľudí za hodinu.

 

Na druhej strane, pani profesorka rozdala celkom dobré známky v rozmedzí “jedna s mojimi poznámkami” a “budeš odpovedať zajtra”. 😀 To je špeciálna stupnica pani profesorky K. Skladá sa z klasickej stupnice 1 až 5, s tým rozdielom, že končí “budeš odpovedať nabudúce” a medzi stupňami 1 a 2 (a každou inou dvojicou) je ešte:

 

  • Jedna s mojimi poznámkami (iba pri odpovedi)
  • Jedna mínus
  • Jedna s bodkou

 

A zajtra nás čaká doskúšavanie – každý musí mať aspoň dve známky. Takže sa asi budeme trochu učiť. Pani profesorke K. sa pomocou šokovej terapie podarilo odbúrať ďalší kúsok z našej lenivosti. Len aby nám to pomohlo.

Reklamy

One thought on “Šoková terapia

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s