Prežili sme to

Tak je to za nami – týždeň písomných maturít skončil. Našťastie sa zaobišiel bez obetí. Všetci sme ho prežili v zdraví (fyzickom a dokonca aj psychickom). Čo týždeň dal? Stres, odšťavovanie mozgov, diskusie o odpovediach, chvíľkovú úľavu. A potom znova od začiatku.

 

Ale treba priznať, že to vôbec nebolo až také strašné ako to mohlo byť. Slovenčina bola viac-menej ľahká (s výnimkou otázok typu “Aký veršový systém použil Boris Filan v básni XY?”). Aj sloh sa dal zniesť, až na dve témy: “Volám sa Jozef Mak (beletrizovaný životopis)” a “Don Quijote 21. storočia (charakteristika)”. A tak väčšina ľudí písala “Ako správne zvládnuť stres? (úvaha)” alebo “Dôkaz mojej dospelosti (umelecké rozprávanie)”. Zvládlo sa, napísalo sa dosť, veľa aj neskutočné množstvo. A väčšina bola spokojná.

 

Jazyky ale boli trošku z iného súdka. Hardcore najťažší – keď už vám povie človek s vyšším ako stredoškolským jazykovým vzdelaním, že to bolo ťažké… Proste koniec. Rozdiel bol hlavne v zadaní témy na esej. V angličtine neskutočná hlúposť “Pros and cons of traditional and modern art” a v nemčine “Mein Schulzeit” je predsa len rozdiel.

 

No a dnes matematika. Čakal som, že to bude horšie ako toto. Našli sa niektoré extrémistické príklady, ale tak celková obtiažnosť sa dala zniesť. Mohlo to byť aj oveľa ťažšie. A ešte šťastie, že z matematiky sa nepíše sloh. 😀

 

A tak prešli písomné maturity. Teraz máme dva mesiace, aby sme sa naučili rozprávať. 😉 A potom sa uvidí.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s