Už sme doma z výletu…

Konečne doma zo školskej lyžovačky v Rakúsku. Zážitok? Celkom hej. Sneh? Áno aj. Zábava? Len miestami.

 


Keď sa povie lyžovačka v Rakúsku, každý si predstaví modravý ľadovec, strmý svah a minimálne tri metre snehu. No, to možno (alebo celkom iste) platilo kedysi. Teraz si môžete predstaviť len meter technického snehu a raz za týždeň 10 cm prírodného (a aj to len ak máte šťastie). Ale tak, kto by sa nedal nahovoriť na 5 dní mimo školy, v horách a s lyžami? A hlavne v maturitnom ročníku.

 

Cesta do Schladmingu trvala asi päť hodnín a nejaké drobné. Po príchode sme dostali pokyny k ubytovaniu, čísla izieb a kľúče a začalo vybaľovanie. Prvý večer sa ani nedá nazvať pobytom, ako skôr zvykaním si na podmienky. Ďalší deň sme mali začať lyžovať – od rána 9:00 (raňajky boli o ôsmej => vstávanie o 7:30) až do 15:30. Pokyny boli jasné – všetci sa mali hklásiť na dohodnutom mieste každé dve hodiny. Aby sa niekto nestratil… dokonca to aj fungovalo. 😉

 

Čo sa týka svahov, tak tie boli pokryté vrstvou zľadovatelého technického snehu, z čoho vyplýva, že bez nabrúsených hrán ste sa mohli cestou dole tak akurát báť o nohy a ruky. Na druhej strane, počasie bolo výborné – slniečko a príjemná teplota, z toho vyplýva nádherný výhľad na okolité hory.

Rakúsko

V utorok sme lyžovali v ďalšom stredisku, ale počasie sa rapídne zhoršilo. Snežilo, bola kosa, po obede padla taká hmla, že ste si nevideli pod nohy a spustil sa úžasný vietor (veselé bolo, že fúkal do kopca). Ale aspoň napadol kúsok prírodného snehu.

 

V stredu sme zavítali na (podľa mňa) najlepší kopec. Bohate sme využili tú chabú vrstvu prírodného snehu z utorka a konečne sme si pri lyžovaní užili aj trochu srandy. Počasie nebolo celkom dokonalé, ale aspoň sme si videli pod nohy. 😉

 

Štvrtok a piatok prebehli hladko a rýchlo, lebo nikomu sa nechcelo lyžovať (všetci už toho mali plné zuby a tiež boli nevyspatí). U niektorých to dokonca zašlo tak ďaleko, že od 12tej do pol štvrtej sedeli v bufete.

 

A niekoľko postrehov na záver: V Rakúsku majú strašný jazyk, iba jeden druh minerálky, dobre tam varia, počúvajú KATASTROFÁLNU hudbu (a to myslím do slova a do písmena), vládne tam drahota (pre cudzinca) a kopce sú zasnežené len umelo. 😀

 

Celkové hodnotenie pobytu? Ak vynechám niektoré nepríjemné aspekty, tak asi 8 z 10. Ak to zoberiem globálne, celkovo a z môjho osobného uhla pohľadu, tak 6 z 10.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s