Proti Vaškovcom

Na programe sme mali ďalší skupinový zápas v basketbale – tentoraz proti 2.B – matematikom a zároveň triede pána profesora Vaška. Pred zápasom sme mali trochu problém s ženskou členkou nášho tímu (podľa pravidiel musí odohrať aspoň jednu štvrtinu) – nemali sme žiadnu 🙂 Toto sme nakoniec vyriešili Katkou, ktorá po miernom presviedčaní nakoniec pristúpila na hru.

2.B nasadili svoju slečnu hneď od začiatku, na čo sme my odpovedali čisto mužskou zostavou (a našou základnou) – Koci, Juro, Mischo a ja. Druháci boli silnejší súper ako prváci (trochu viac zohraní), ale zase o toľko nie. A smršti menom Koci-Juro sa nedokázali postaviť na odpor. Nepadalo veľmi veľa košov (hlavne do nášho koša nie 🙂 ) a tak sme sa celkom zabávali. Do útoku sa prenikalo o niečo ťažšie ako v prvom zápase (hlavne kvôli osobnej obrane), ale nebolo to nič, čo by Koci alebo Juro nezvládli. V tretej štvrtine sme nechali nastúpiť Katku, ktorá zahrala výborne a tak sme aj napriek zháňaniu “narýchlo” nič nepokazili. V druhej polovici zápasu už druháci viac-menej rezignovali a celý zápas sa upokojil a spomalil – už sme mali náskok a nemuseli sme sa hnať dopredu po výhru.

Nakoniec sme porazili 2.B v pomere 69:14. Toľko bodov sme dostali aj od prvákov, čo by mohlo znamenať, že zápas 2.B – kvinta bude zaujímavý. 🙂