Katastrofickou hrou…

…k výhre. Tak nejak by sa dal charakterizovať náš volejbalový zápas proti 1.D. Prišli sme vyhrať, ale keďže polovica tímu bola na literárnej exkurzii a hlavný hráč Koci je chorý, museli sme nastúpiť v núdzovej zostave a to sa na našom výkone prejavilo.

Naša zostava bola: Janči (kapitán), Mischo, Baška, Džona, Katka a ja. Absolútne nezohraní, ale zato odhodlaní neuvrahnúť na seba hanbu 🙂 Začali sme katastrofálne, keď sme hneď na začiatku prehrávali tri nula. Naša hra bola kŕčovitá a nervózna a celkový dojem z “hľadiska” musel byť strašný. Našťastie sme sa relatívne rýchlo (aspoň trochu) prebrali a začali sme doťahovať. A od polovice prvého setu sme vyhrávali. Nakoniec sme set vyhrali (po nervoch) asi na 19.

Zistili sme, že súper nie je silný a ďalší set sme chytili do rúk pevne (keď Džona dala na 10:0 z podania) a dali sme si záležať, aby sme nerobili toľko chýb z nervozity. Aj druhý set sme vyhrali (Za čo vďačíme hlavne Džone a jej podaniam) a tak sme splnili papierové očakávania.

Hru 1.D po skončení zápasu pekne charakterizoval Kubo (4.B, pískal náš zápas): Tóno je tím. Tóno (pseudo-kapitán 1.D) sa velice komandoval, ale čokoľvek bolo zle, nemohol za to on, ale niektoré z dievčat v ich tíme. Pekný príklad bol, keď šlo Džonine podanie a Anton kričal “pusti, pusti”, tak sa slečna uhla a Tonko to nechytil – a rozkričal sa na dotyčnú slečnu, že prečo to nechytila…

Tak sme sa dostali o krok bližšie k postupu z volejbalovej skupiny, aj napriek tomu, že vlastne chýbala celá polovica predpokladaného tímu.