109/32 minút

Máme za sebou prvý basketbalový zápas OH Pohľad – proti Kvinte. Začínalo sa o pol štvrtej(!) a tak viacerí hráči išli medzitým domov a späť. Nakoniec sme sa zišli piati – Koci, Janči, Mischo, Džonica a ja. Ale keďže kvinta si dievča nepriniesla, Džona zostala na “lavičke” a hrali sme len štyria chalani. A proti nám nastúpili (tuším) piati kvintáni. Jeden z nich bol basketbalista, tak sme mali trochu pochybnosti, ale tie sa nakoniec ukázali ako neopodstatnené – jedna lastovička leto nerobí…

Hralo sa 4×8 minút, pričom prvá a tretia prestávka bola dvojminútová a druhá päťminútová. Začali sme vo veľkom štýle s úmyslom vytvoriť si čo najskôr náskok a ten potom ku koncu, keď budú dochádzať sily, udržovať. Hneď z prvej akcie sme dali dva body a keďže sme nenarazili ne nejaký podstatný odpor, už sa to viezlo. Prvý štvrtinu sme skončili 25:4. Postupne sme sa dostávali do tempa, kvintu sme nepúšťali zo zovretia a koše padali a padali… 🙂 V tretej a štvrtej štvrtine sa blysol Mischo – zaznamenal najviac košov. V druhej polovici zápasu tiež padli dve “trojky”, ktoré som, čuduj sa svete, zaznamenal ja 🙂 . Zásluhou skvelej hry celého tímu sme nakoniec kvintu porazili 109:14 – naša prvá a posledná stovka v živote. 😀

Na druhej strane, treba uznať, že kvinta bojovala statočne a keď trochu potrénujú a zohrajú sa, budú silným súperom.

A týmto by som tiež chcel dohovoriť našej triede za to, že sa ani len neprišli pozrieť na náš zápas – vôbec nikto. Ako má človek vyhrať zápas, keď mu nikto nefandí…?