Konečne

V sobotu 22.09.2007 bol na programe OH Pohľad tradičnú “outdoor” deň – streetbal a beachvolejbal na Kuchajde. Začiatok 8:30 a plánovaný koniec 15:00. Tento rok, keďže je náš posledný, sme chceli zabojovať na plno a získať čo najlepšie umiestnenie. A zabrali sme naozaj na doraz.

 

Ráno som sa dostavil okolo 8:35, keďže MHD bola spoľahlivá ako vždy, a cestou som sa zrazil s Kocim. Na počudovanie, na Kuchajde už bolo celkom dosť ľudí (a to nerátam organizačný staff). Konalo sa losovanie skupín a tréningy pre obe disciplíny. Nakoniec o cca 9:00 sa začali skupinové zápasy v streete. Náš základný team tvoril Koci, Kloco (ktorý má môj rešpekt už len za to, že došial napriek tomu, že má antibiotiká) a moja maličkosť. Dostali sme celkom prijateľnú skupinu (až na 3B, ale nič v zlom 😉 ). Porazili sme druhákov, prváci skrečovali, lebo (aspoň čo som ja z toho pochopil) tam boli len traja a z toho dve dievčatá práve hrali beach. Tak čo už. Dali sme aspoň tréningový match (k druhákovi sa pridali dvaja tretiaci). Nasledoval zápas s 3B, ktorý sme samozrejme prehrali (ako inak – dvaja vysokí vodnopólisti). A tak sme končili základnú skupinu na druhom mieste. Tu to vyzerá rýchlo a ľahko, ale medzi zápasmi boli neuveriteľne dlhé prestávky (a to ešte nehovorím o beachi, to bolo niečo).

 

Do semifinále sme dostali ako súpera 4C, čo nám vlastne vyhovovalo – ich predchádzajúce zápasy boli skôr paródiou (nič v zlom, ale keby ste to videli…), ale s ich šťastím sme mohli kľudne aj prehrať. To sa našťastie nestalo, aj vďaka Klocovým trojkám 🙂 V semifinále sme narazili na Oktávu, čo bol už súper z kategórie ťažkých, aj keď nie nezdolateľných. Na tento zápas nastúpil Mischo namiesto mňa, čo bolo dobre, lebo sa opäť predviedol ako vynikajúci obranca (rešpekt, Mischo). Zápas bol ťažký, ale vďaka Kociho skvelej hre a Klocovým !trom! trojkám (konec 😀 ) sme Oktávu porazili na (tuším) trinásť, čo bol veľký úspech – a dostali sme sa do finále.

 

V ňom nás čakal nikto iný ako 4B, basketbaloví brutalisti. Tu sme si žiadne ilúzie nerobili, ale nakoniec sme kládli relatívne silný odpor – prehrali sme asi na 8 či 9. V streete sme teda skončili druhí – na tom najlepšom mieste, v aké sme mohli dúfať.

 

Beach bol kapitola sama o sebe – začalo sa hrať neskoro, zápasy trvali dlho, boli veľké prestávky, v ktorých sa nič nehralo a tak ešte o pol štvrtej neboli odohrané ani len základné skupiny. A tak sa organizátori (či vlastne Magi) uchýlili k skráteniu setov – hralo sa len na 11). Naša trieda (Janči a A-nič-ka 🙂 ) sa v skupine držala celkom prijateľne – skončili druhí, ale tým docielili len to, že semifinále malo byť 4D – 4B. Za 4B hrali Kubo (volejbalista) a Črevo a tak to aj dopadlo. Vyprevadili našich z ihriska veľmi rýchlo.

 

Týmto by som chcel tiež strešovať všetkých organizátorov OKREM MAGIHO za veľmi slabú organizáciu tohto (ako to nazval Janči) samonosného podujatia – vyskytli sa chvíle, keď takmer všetci organizátori sedeli okolo beachového ihriska a pozerali, ako ich tím hrá, zatiaľ čo ďalších x tímov čakalo na nejakých rozhodcov, aby mohli hrať… Mali by ste sa hanbiť!!!

 

A tak sme teda docielili aspoň niečo – druhé miesto v streete je výborné umiestnenie a určite nám pomôže v našom olympijskom boji…

Reklamy

One thought on “Konečne

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s