Prvý match

Dnes bol o 12:50 na programe náš prvý olympijský zápas – futbal s 2.C. Už pri nástupe sme videli, že toto bude zaujímavé – na opačnej strane ihriska stálo päť futbalistov…

Hrá sa na 2×15 minút na malé hokejové bránky v zostave 3+1. A dnes sme ešte mali smolu, lebo sa nás zišlo na zápas len päť, zatiaľ čo z 2.C boli šiesti hráči. Prvých 5 minút to vyzeralo celkom vyrovnane, ale ku koncu prvého polčasu už bola únava v našom tíme viditeľná – jednoducho nás ubehali. A z únavy pramenia chyby – v tomto prípade v podobe streleného gólu. A bolo 0:1.

Nasledovala 4-minútová prestávka a druhý polčas. V tom to bolo snáď ešte horšie – my unavení a oni futbalisti. Nedalo sa, miestami začalo pršať. Snažili sme sa, ale za tých 15 minút sme nič nevymysleli a nakoniec sme ešte mohli byť radi, že sme prehrali len 0:1.