Olympiáda sa začala…

Áno, spolu s rozvrhom sme dnes dostali aj zápisný papier na školskú olympiádu. Keďže sa tento (posledný) rok chystáme do prvej trojky (minimálne!), zaškrtli sme skoro všetky disciplíny. Veci ako futbal, basketbal a pod. športy sú samozrejmosťou, umelecké disciplíny (spev, tanec, hudba a pod.) zaznamenali oproti minulým rokov viac zaškrtnutých políčok. Asi to bude už tým, že aj za účasť sú body.

 

Pre mňa bola momentálne najdôležitejšia “odborná” disciplína WEB-stránka. Skúsili sme (teda vlastne skúsil som) to aj minulý rok, ale výsledok nebol veľmi ohurujúci. Pravda, stránka fungovala, ale na výzor to nebolo nič moc. Tento rok na to nie som sám, máme pokročilé programy, a hlavne máme aj celkom presnú predstavu, ako by to asi malo vo finále vyzerať. 🙂 Po zoznámení s novými programami pre design (čo trvalo asi 2 dni) som sa konečne pustil do výroby štruktúry stránky. Doterajší postup si môžete pozrieť na adrese 4degamca.dnh.sk. K dnešnému dňu je to len holá kostra.

 

Vývojársky “tím” 😉 sa skladá z dvoch ľudí – programátora (mňa) a grafika/editora (Jančiho).

 

Stránka je stavaná na báze XML a XSLT (Extensible Markup Language a Extensible Stylesheet Language Transformations), hlavná stránka s rámcami je bežné (X)HTML. Pripravuje sa tiež “flashová” úvodná stránka a titulný pruh. Tiež sa čaká na CSS (kaskádový štýl), ktorý celej stránke dodá finálny look&feel (ten začne vznikať až po dohode s Jančim). V štádiu testovania je tiež prehliadač fotiek na báze flash.

 

Tento rok máme o niečo väčšie šance na úspech s naším dielom, len ho musíme dotiahnuť do konca.

Reklamy

4 thoughts on “Olympiáda sa začala…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s