Harry Potter and the Order of the Phoenix

Tak som si teda pozrel filmovú novinku. Hm, ako verného fanúšika Harryho Pottera ma piaty film neuspokojil. Na druhej strane – bol asi najlepším filmom série. Začalo to už zistením, že Dudley nie je blonďák. To je skôr taká kozmetická (doslova 🙂 ) chybička. Pokračovalo to tým, že Tonksová vyzerá najviac na 18 (plus mínus aurorské školenie nič) – ďalšia malá odchýlka od predlohy. Takýchto vecí by sa našlo ešte dosť, ale najväčší problém filmu je zrejme ten, že divák, ktorý knihu nečítal, sa do polhodiny stratí a už sa nenájde. Chýbajú súvislosti. Okom nezasväteného by film asi vyzeral len ako séria navzájom len slabo (alebo vôbec) súvisiacich príhod. Škoda. Keby sa film natiahol o tú trištvrte hodinu (na 3), mohol byť celkový dojem oveľa lepší. Ku koncu ma dosť zarazilo (pre tých, čo poznajú knihu), že súboj v Sieni smrti prebiehal len ako naháňačka bielych a čiernych (zrejme kvôli názornosti) oblakov dymu. Podivné?

 

 

Celý film držia nad vodou tri veľmi dobre stvárnené postavy – Luna, profesorka Umridgeová a Belatrix. Pre postavu Luny si ani neviem predstaviť výstižnejšiu herečku – jej výkon a (hlavne) výzor je ako okopírovaný z knihy. Taktiež Umbridgeová je skvelá (aj keď sa mierne výzorovo líši od predlohy) – jej tyrania pozlátená falošnou priateľskosťou je dokonalá. Belatrix, tá by si podľa mňa zaslúžila oveľa viac času na scéne. Hoci sa mihla v zábere len zopár krát, dokonale sa podarilo stvárniť jej zločineckú vyšinutosť z Azkabanu (a jej šialený smiech je úžasný 🙂 ).

 

 

Celkové hodnotenie je u mňa viac-menej kladné, čakal som horší film. Ale tí, čo knihu nečítali, z filmu veľký zážitok mať nebudú. Škoda.

Reklamy

One thought on “Harry Potter and the Order of the Phoenix

  1. Arielis

    Tento film no dal sa jednoznacne z tych piatich najlepší…samoska odchylky od knihy ako vzdy, ale da sa prehliadnut. No hnevá ma Dumbledorov vyzov(hlavne ze nema tie prenho typické polmesiačikové okuliare) a ako ono v pds nic dolezite ale nemoze mat Harry prosim zelene oci a strapate vlasy??????Ja viem nijak to nezmenim. Luna Lovegoodova bola dokonalá s tým suhlasim (zasnený hlas, neprítomný pohľad) V celku musim uznat ze sa im to podarilo …….:)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s